Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

"Kelimeler Denizi" Kısa Hikaye Yarışması

Son Başvuru Tarihi : #

Anna Lindth Vakfı ve Akdeniz Avrupa Enstitüsü, Avrupa-Akdeniz alanının 43 ülkesinden gençlere yönelik 7. Uluslararası kısa öyküler ve masallar yarışmasını "Kelimeler Denizi" başlattı.
Bu yıl, yarışma ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı savaş adına yapılan konuşmalara odaklanacak.
Katılımcılar Avrupa-Akdeniz alanının 43 ülkesinden birinin vatandaşı olmalı ve 18 ve 30 yaş arasında olmalıdır.Kısa hikayeler maksimum 2.500 kelimelik orijinal ve yayımlanmamış eserler olmalı ve katılımcı ülkelerin resmi dillerinden herhangi birinde yazılmış olabilir.Bunlar ağırlıklı olarak siyasi, kültürlerarası diyalog, sosyo-kültürel , ekonomik ve çevresel konulara değinmelidir.
En iyi 15 kısa öykü yazarının yayımları ile birlikte ödüllendirileceği sunum merasimi 20 Ekim 2014 tarihinde Barselona, İspanya'da gerçekleşecek.Gün boyunca , ödül sunumunu takiben kazanan içeriklerin sahipleri , kültürel gezi ve aktivitelerden oluşan programa davet edilecektir.Kısa hikayeler 15 Haziran 2014 gece yarısına kadar concurso@iemed.org adresine gönderilmelidir.

Detayları buradan bulabilirsiniz:[ http://www.iemed.org/dossiers-en/dossiers-iemed/cultures-mediterranies/a-sea-of-words-2014/call-and-conditions