Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Ödüllü E-Gönüllülük Yarışması

Son Başvuru Tarihi :

Ulusal Gönüllülük Komitesi üyeleri olarak gönüllü çalışmaların teşvik edilmesine katkı sağlamak amacıyla, ‘Discover e-volunteering’ (e-gönüllülük) yarışması düzenleniyor! İnternet üzerinden yürütülen ve toplumsal faydayı amaçlayan projelerin hayata geçirilmesi için kaynak sağlayacak yarışma için son başvuru tarihi 15 Temmuz. Detaylı bilgi için: http://bit.ly/1kHEZ50

------------------------------------------------------

‘Discover E-volunteering’ Yarışmasıyla

içinizdeki gönüllüyü keşfedin

Ulusal Gönüllülük Komitesi’nin yerel ortağı olduğu “discover e-volunteering” yarışması, Türkiye’deki yaratıcı ve inovatif e-gönüllülük projelerine kaynak yaratma şansı sağlıyor.

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK), Birleşmiş Milletler 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Türkiye’de gönüllü çalışmaların teşvik edilmesine katkı sağlamak amacıyla ‘Discover e-volunteering’ (e-gönüllülük) yarışmasının yerel ortağı oldu. Uluslararası bir gönüllülük hareketine öncülük eden yarışma, internet üzerinden yürütülen ve toplumsal faydayı amaçlayan, dereceye giren projelerin hayata geçirilmesi için kaynak sağlayacaktır. Başvurular, 15 Temmuz 2014’e kadar devam edecektir.

Son yıllarda teknolojinin hızlı gelişimiyle internet hayatımızın vaz geçilmez parçalarından biri haline geldi. Internet kullanımının yaygınlaşmasıyla sosyal projeler de internete taşınmaya başladı. Dünya üzerinde Wikipedia başta olmak üzere gönüllü internet kullanıcılarının bilgi ve uzmanlıklarını diğer kullanıcılarla paylaştıkları web siteleri gibi gönüllü destek grupları da ortaya çıkmaya başladı. E- gönüllülük yarışması, Internet üzerindeki bu iyi uygulamaların sayısını artırmak ve teşvik etmek için Avrupa ve Türkiye’deki projelerin katılımını bekliyor.

Yarışmaya Kimler Katılabilir?

Gönüllü çalışmalarını internet üzerinden organize eden Avrupa ve Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları veya sosyal girişimler.

Ödül

Fundacja Orange ve Good Network Foundation tarafından düzenlenen yarışmada kazanan 4 projeye 2000 Euro’luk ödül verilecektir. Finalistler, internet üzerinden gönüllülüğü yaygınlaştırma konusunda uzman kişilerle beraber çalışma atölyelerine katılma fırsatını yakalayacaklar. Ayrıca yarışmaya katılan bütün projeler, internet gönüllülüğü ile ilgili projelerin biriktiği bilgi bankasında yer alma fırsatını yakalayacaklar.

Yarışmaya Katılım ve Detaylı Bilgi için:

http://bit.ly/1kHEZ50

 


Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK) nedir?

Ulusal Gönüllülük Komitesi (UGK) gönüllülüğün tanınmasını, güçlendirilmesini ve yaygınlaştırılmasını destekleyen stratejik bir danışma organıdır. UGK, gönüllülüğün tanınması ve yaygınlaştırılması gibi ortak bir amaç doğrultusunda, gönüllülük alanındaki aktörleri bir araya getirerek işbirliğini destekleyen bir organdır.