Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa Konseyi Küresel Eğitim Çağrısı...

Son Başvuru Tarihi : #

10 Kasım-7 Aralık 2014: Küresel Eğitim, on-line eğitim kursu

Avrupa Konseyi Kuzey-Güney Merkezi (North-South Center-NCS) ve Network Üniversitesi (TNU) tarafından düzenlenen e-kurs, eğitim uygulayıcıları, sosyal çalışmacılar, genç aktivistlerin yanı sıra politika yapıcı, karar alıcılar için tasarlanmıştır.

“Küresel Eğitim-Kültürlerarası  Boyut” kursu neden kültürlerarası eğitime ihtiyaç var, küresel eğitim teori ve pratikte ne anlama geliyor ve küreselleşmiş dünya, yerel ihtiyaçlar, onların içerikleri ve metodolojisi kapsamında nasıl geliştirilebilir soruları için genel bir bakış sağlayacaktır. Ayrıca, gerçeklikten kanıtları dikkate alarak ideal durumu yansıtan ve katılımcılar bağlamında insan hakları eğitimini anlama ve teşvik etme yollarını geliştiren teori ve pratikteki konuları araştırmak için yol gösterecektir.

Kurs; uluslararası kuruluşlar, ulusal eğitim kurumları veya ulusal veya yerel sivil toplum kurulşları, karar alıcılar, yerel yönetimler ve kültürlerarası şehirlerin bir parçası olan kültürlerarası öğrenme ve eğitim alanında veya onlarla çalışan insanlara hitap eder.

Konuya ilgi duyan öğrenciler de katılım sağlayabilirler.

Kuzey Güney Merkezi, kurs tutarı olan 400 Euro kadar burs sağlayacaktır.

Başvuru için son tarih: 03 Kasım 2014

Daha detaylı bilgi için: http://icd.netuni.nl/page.php?id=1