Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa Demiryolu Ajansı'nda staj yapmak ister misiniz?

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Demiryolu Ajansı (ADA), Mart-Temmuz 2015 ve Ekim 2015-Şubat 2016 Staj programı için yeni bir çağrı yayınladı.

Başvuru şartları:

1.Uyruk

   a.Stajyerler, AB üye ülkelerden, Birliğe katılacak aday ülkelerden veya Avrupa Ekonomi Alanındaki ülkelerden seçilecektir. Ancak üye olmayan ülkelerden de ADA’nın işlevsel önceliklerine ve eldeki kaynaklar doğrultusunda sınırlı bir kabul olacaktır.

   b.Uyruk kanıtı olarak pasaport veya ulusal kimlik kartı fotokopisi başvuru formuyla birlikte arz edilmelidir.

2.Nitelikler

   a.Üniversite mezunu, diploma veya eşdeğeri

   Adaylar, başvuru bitiş tarihine kadar yüksek öğrenimin ilk döngüsünü tamamlamış olmalıdır (mesela üniversite eğitimi) ve tam derece veya onun eşdeğeri belge almak zorundadırlar. ADA,staj programı için belirtilen asgari başvuru şartlarını değiştirme hakkı sahiptir. Bu tarz herhangi bir değişiklik yapılması durumunda ADA’nın internet sayfasında yayınlanacaktır. Devam eden eğitimden bahsedildiği takdirde söz konusu üniversitelerden alınmış resmi yazı (veya transkript) beyan edilmek zorundadır. Staj programına başvuru yaparken, söz konusu diplomaların onaylı kopyaları ve, eğer varsa, resmi onaylı çevirileri talep edilmektedir.

   b.Özel veya kamu kurumlarından görevlendirilerek staj programına katılmak isteyen adaylar, işverenlerinden görevlendirilmelerinin kabulüne ilişkin görevlendirme yazısı almak durumundadırlar.

Son başvuru tarihi:4 Ocak 2015

Daha detaylı bilgi için: http://www.era.europa.eu/The-Agency/Jobs/Pages/ERA-Traineeship-March-July-2015-and-October-2015-February-2016.aspx