Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Milano Expo Fuarında Görev Alacak Gönüllüler Aranıyor!

Son Başvuru Tarihi :

Milano Expo Fuarı’ndaki AB Çadırında Görev Alacak Gönüllüler İçin Çağrı

Avrupa Birliği çadırı, tüm Avrupalı gençlere Expo Milano 2015 gibi tarihi bir etkinliğe aktif olarak katılma fırsatı sunmayı, onların faaliyetlerine katkıda bulunmayı ve eşsiz öğrenme ve iletişim kurma deneyimi yaratmayı amaçlamaktadır.

Avrupa genelinde 900’den fazla gönüllü işe alınacaktır, kalabalık yönetimi ve çadırlara ziyaretçi girişlerini kolaylaştırmanın yanısıra AB’nin EXPO ve yiyeekle ilgili konularda katılımı hakkında bilgi yayılması yapmaktan sorumlu olacaklardır. Uygun adaylar, 18-30 yaş arasında olmalı, AB ülkesi vatandaşı veya Erasmus+ programına katılan ülkelerden olmalı ve iyi bir İngilizce bilgisine (B2 düzeyi) ve İtalyanca bilgisine (B1 düzeyi) sahip olmalıdır. Diğer dillerdeki bilgi adaylar için bir artı olacaktır.

Seçilen gönüllüler 14 veya 15 günlük süre için günde en fazla 5 buçuk saat çalışacaklardır. Günün geri kalan kısmında serbest olacaklardır.

Çadırlar 1 Mayıs’tan 1 Ekim 2015’e kadar hergün 10:00-23:00 saatleri arasında açık olacaktır. Başvuru sırasında adaylar çalışma saatleri tercihlerini (en fazla 3 tercih) ve hangi pozisyonda çalışmak istediklerini belirtmelidirler. Ayrıca, İngilizce kısa bir motivasyon mektubu yazmaları talep edilmektedir.

Başvuru yapan gençler kendi çadır sorumluları ile anlaşarak , AB ve Erasmus+ ülkeleri çadırlarıyla ortaklaşa çalışma fırsatı sunulacaktır.

Gönüllüler Eğitim alacaklardır. Kentsel ulaşım  ve yiyecek giderleri AB tarafından karşılanacaktır. Milano’da yaşamayan gönüllüler için, uygun fiyatlı üniversite yurtları araştırılacaktır.

Tüm gönüllüler hizmetlerinin sonunda resmi diploma alacaklardır.

İlgilenen gönüllülerin volontarieuropa@ciessevi.org adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için: http://europa.eu/expo2015/node/112