Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

İtalyan Gençlik Derneğinden Ortaklık Çağrısı

Son Başvuru Tarihi :

Proje ismi: An open HeArt awareness

Amaç:

Bu kültürel değişim projesi, sanatın her şeklini her türlü insanı biraraya getirmek için ortak bir öge olarak kullanarak  gençleri biraraya getirme temasına odaklanmıştır ve İtalya’ nın Piemonte’ ye bağlı VCO bölgesindeki  “Il Clan dello Sciamano” adlı sivil toplum kuruluşu  tarafından başlatılmıştır ve projenin hedef kitlesi 18-28 yaş arasındaki gençlerdir.

Ağustos 2015’te gerçekleşecek bu proje 14 gün sürecek ve 6’ sı İtalyan olmak üzere 4 farklı ülkeden 24 katılımcıyı ağırlayacaktır. Bu projenin amacı; her katılımcının sanat alanındaki deneyimlerini paylaşmasıdır. Ayrıca Trontano Açık Hava Festivali 2015’ te sergilenecek olan  büyük sanatsal gösterimin oluşturulmasında işbirliği yapacak güçlü ve birleşmiş bir insan topluluğu yaratmak da amaçlanmaktadır(www.trontanofestival.com).  

Projenin anafikri seminerler, sanatsal çalıştaylar, müzikal enstrümanlar ve  yerel bölgede bulunan ortak malzemelerin geri dönüştürülmesi ve tekrar kullanımı yoluyla sanatın gücüne yoğunlaşmaktır. Değişimin asıl hedefi katılımcıları bu konularda duyarlı hale getirmek ve yaygın eğitim ögelerinden olan oyunlar,simülasyonlar ve grup çalışmaları yoluyla güçlü ve birleşmiş bir gençlik topluluğu oluşturmaktır.

Katılımcılar hafta boyunca bilgilendirme kampanyaları ve fotoğraf sergileri oluşturup atık maddeleri kullanarak tiyatro ve müzik gösterileri düzenleyeceklerdir. Dahası, bu değişim projesi  bölge çapındaki kültürel gezilere (Val Grande, İtalya’daki  en büyük doğa parkı) ve herkesin kendi kültürel kazanımlarını paylaşacağı ve kendi ülkeleri hakkında konuşacağı uluslararası akşamlara de imkan sağlamaktadır.

Yer: Trontano (VB), İtalya  

Değişim süresi: 30 Temmuz-13 Ağustos 2015

Konaklama: Donanımlı yurt (daha önceki dönemde festival sanatçılarının konaklaması için kullanıldı)-3 banyosu, duşları ve bahçesi var (Fotoğrafları göndereceğim.).

Katılım koşulları: Proje için gerekli tüm malzemeler, konaklama ve ulaşım ücretinin %100’ü AB fonları çerçevesinde Gençlik Hareketliliği Programı kapsamında ev sahibi dernek tarafından karşılanacaktır.

YAPMANIZ GEREKENLER: Yapmanız gereken birkaç aktivite için hazırlıklı olmalısınız;

  • Tema partisi: Yerel yiyecek,içecek,kıyafet ve müzik enstrümanları getirin ve özgün oyunlar ve danslar düşünün.
  • Oyun geceleri: Her gece bir ülke oyun ve aktivite hazırlamak zorundadır. Hayalgücünüzü kullanın!
  • Havaalanına varış saatinizi, uçağınızın kalkış saatini ve terminalin adını bize söyleyin.

Ayrıca isminizi,kimlik numaranızı,e-posta adresinizi,doğum tarihinizi,telefon numaranızı ve varsa özel durumunuzu (hastalık,alerji,vejeteryan olma vb.)  bize bildirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bir facebook grubumuz da var, lütfen bize katılın: Art is home, home is anywhere.

GETİRMENİZ GEREKENLER:

  • Tüm uçuş biletlerinizi,biniş kartlarınızı ve rezervasyon belgelerinizi yanınıza almayı unutmayın. Aksi takdirde size geri ödeme yapamayız.
  • Gün için ince, gece için kalın kıyafetler getiriniz.Ormandaki aktiviteler için uygun ayakkabı getirmeyi unutmayınız.
  • Plaj malzemeleri: Havlu, güneş gözlüğü, güneş kremi, yüzme kıyafetleri, sandaletler

İletişim:  segreteria@ilclandellosciamano.it

Çeviren: Beyza BAHAR