Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Polonya'dan Ortaklık Çağrısı!

Son Başvuru Tarihi :

Erasmus+ programı kapsamında Polonya’da 10-13 yaş aralığındaki çocuklarla gerçekleştirilecek olan “Sağlıklı Bir Avrupa İçin” başlıklı değişim projemizde bizlerle çalışacak ortaklar arıyoruz!

Sizlere projemizi tanıtmak istiyoruz. Gelişmekte olan ülkelerde gençlik ve çocuk obezitesinde artan nüfus hakkındaki kaygılar bizim ilgi alanımızdadır. Bu 21. Yüzyıl hastalığı olarak görülmektedir. Başlıca nedenleri; kötü beslenme alışkanlıkları ve özellikle okul çağındaki çocuklar arasında fiziksel aktivite eksikliğidir. Yüksek-enerji ürünleri tüketmek kilo alimına ve sonuç olarak aşırı kilo ve pekçok tehlikeli sağlık problemine neden olmaktadır.Yaşam tarzımızı değiştirmek için herzaman iyi bir zamandır. Sadece bir hayatımız olduğunu unutmamalıyız (Polonya deyimine göre bir sağlığımız var). Bu nedenle, hedefe ulaşmak için sağlıksız beslenme alışkanlığıyla uzun vadeli bir şekilde mücadele etmeliyiz. Obezite probleminden kaçınmanın en iyi yolu; mümkün olan en kısa sürede önlem almak ve çocuklar için sağlık eğitimini yaygınlaştırmaktır. Projemizin fikri bu alana olan ilgiden kaynaklanmaktadır.

Ortaklarımızın da artan bir şekilde çocuklar ve gençler arasında kilo ve obezite alanlanlarında aynı sorunlarla mücadele etmesi sebebiyle, proje bir deneyim paylaşımı platformu haline gelecektir.

Proje çerçevesinde öğrenciler için toplantılar, dersler ve çalıştaylar düzenleyeceğiz ve eğitim kurslarının ve çalıştaylarının uygulanmasını desteklemek için internet sayfası oluşturacağız.

Elde ettiğimiz başarıları teşvik etmeyi ve yerel yöneticileri kurs, projenin gelişimi ve sonuçları hakkında bilgilendirmryi planlıyoruz. Derlenen bilgilerin günlük yaşantıda kullanımı hususunda projeye katılan öğrencilerin ve öğretmenlerin görüşlerini alacağız. Hem öğretmenler hem de öğrenciler, sağlıklı yaşam tarzının faydaları hakkında farkındalığı arttıracaklardır.

Ortaklarımızın coğrafi konumu, sosyal ve kültürel bağımlılıklarına göre onların mevcut deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. Proje süresince, öğrenciler hem sağlıklı yaşam tarzı, uygun beslenme ve fiziksel faaliyetler hakkındaki bilgilerini artıracaklar hem de dil ve iletişim becerilerini geliştireceklerdir. Projemiz tamamlandığı zaman “düzensiz beslenme alışkanlığı ve fiziksel aktivite eksikliğinin sonuçları ve tehlikeleri hakkında mümkün olduğu kadar çok çocuk, genç ve yetişkini eğitmek” olan öncelikli hedefimizi yakalamış olacağız.

Nerede: Kalisz, Polonya
Ne zaman: 2015/2016
Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2015
Düzenleyen: Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu
İrtibat Kişisi: Katarzyna Bednarek
Email: katarzynabednarek@op.pl