Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

AGH Projesi için Gönderen Kuruluş Aranıyor!

Son Başvuru Tarihi : #

“Friendship in Box 2” projesi

Yer: Kazanlak, Bulgaristan

Ev sahibi kuruluş: Gençlik gelişim merkezi-Karşılıklı yardım,

ref. num: 2012-BG-28

9 aylık 2 farklı dönem :

-İlk dönem: 01.07.2015-30.03.2016 (3 AGH gönüllüsü)
-İkinci dönem: 01.04.2016-30.12.2016 (3 AGH gönüllüsü)

9 aylık her iki dönem boyunca, altı gönüllü Kazanlak, Bulgaristan’ daki Engelli Çocuklar ve Gençler için Günlük Bakım Merkezi’ nin  projesi uyarınca düzenlenecek olan faal gençlik gruplarında ve 1 ve 3 numaralı yaşlı bakım evlerinde aktif katılımcı olacaktır. Katılımcı gönüllüler, kuruluşumuzun ve ortak kuruluşlarımızın farklı nitelikteki çocuklara yönelik hoşgörü ve empati duyusunun aşılanması, engelli ve yaşlı insanlara yönelik önyargının değişmesi ve bunun yanısıra yerel kurum ve kuruluşların imajını düzeltme odaklı rutin faaliyetlerine katılma fırsatı sunulacaktır. Projenin temel hedefi ortak kuruluşlarımızla yapacağımız gönüllü faaliyetleri ve sanatsal terapi oturumları aracılığıyla çocuklara farklı nitelikteki insanları kabullenmenin ve diğer çocuklarla arkadaşlık mesajının verilmesinin sistematik olarak öğretilmesidir. Gönüllülerin aile ortamında büyümüş engelli çocukları ve gençleri ve bu durumun beraberinde getirdiği sorunları daha yakından tanıma şansı olacaktır. Bu projede aynı zamanda vatandaş girişimine ve motivasyonuna yardım etmede, gençlerin uyumluluk kabiliyetlerini ve engelli çocuklarla çalışma ve yaşlılara hoşgörülü davranma yeteneklerini arttırmada bir araç olan AB genç girişimlerine odaklanılacaktır. Çeşitli alan uzmanlarıyla gönüllülerin ilgi duyduğu ve uzmanların gönüllülere yardım ettiği toplantılar düzenlemek ve “Gönüllüler” adında bir haber bülteni yayınlayarak projeyi yaygınlaştırmak yapılacak diğer faaliyetler arasındadır. 

Bu proje 2013-2014 yılları arasında ev sahibi kuruluş tarafından İspanya, İsveç ve Almanya’dan 4 AGH gönüllüsü ile Engelli Çocuklar ve Gençler için Günlük Bakım Merkezi’nde ve 1 ve 3 numaralı yaşlı bakım evlerinde düzenlenen diğer bir projenin devamı niteliğindedir. Alınan güzel sonuçlar takımı ve kurumları yeni projeler oluşturmaya teşvik etmiştir.

Ana faaliyetler aşağıdaki kurum ve çalışmalar gibidir:

- Engelli Çocuklar ve Gençler için Günlük Bakım Merkezi;
- 1 ve 3 numaralı yaşlı bakım evleri;
- “Gönüllüler” adlı haber bülteni.

Gönderen kuruluş olarak katılmak istiyorsanız (Sadece program ülkeleri) “Friendship in Box 2” başlığı altında bilgilerinizi mslavova@ydcma.org adresine PIC kodunuzu, başvuru formunda kullanmak üzere hakkımızdaki düşüncelerinizi ve Ortaklık Beyanının imzalı son sayfasını Word formatında ekleyerek bize gönderebilirsiniz. Proje için şu anda gönüllülere ihtiyaç duymamaktayız, sadece gönderen kuruluşlara ortak olarak ihtiyacımız var.

Maria Slavova

YDCMA Kuruluşu Başkanı

Çeviren: Beyza BAHAR