Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

İspanya'dan Proje için Ortak Arıyorlar!

Son Başvuru Tarihi : #

YEREL KAYNAKLARIN KULLANIMI YOLUYLA AVRUPA EKONOMİK KALKINMASI (Palma del Río Belediye Başkanlığı, Córdoba/İspanya.)

¿Biz kimiz?

Palma del Río (Córdoba) Belediye Başkanlığı’nın gençlik bölümü gençlerin şehrimizdeki öğrenme ve boş zaman faaliyetlerine katılımını teşvik eden bir kamu hizmetidir. 
Mesleğimiz oluşum, kültür, sanat, öğrenme, boş zaman ve sosyal bağlılığa yön verilmesi için Palma del Río gençlerinin katılımı ile yeral alanın etkinleştirilmesini kapsar.

Projemiz 

Gençlik hareketliliği projemiz sayesinde, katılımcı gençlerin ekonomik krizi iyileştirme ve özellikle gençlerin yüksek işsizlik oranı hakkında yeni beceriler ve bilgiler edinmelerini amaçlıyoruz. 
Bu projeyi Şubat 2015 çağrısında sunmak istiyoruz.
Yerel bölgemizde genç işsizliğinin iyileştirilmesi, mesleki motivasyon ve istihdamı sağlamak üzere yetkinlik kazanılması konusunda yeni bir bakış açısından bakarak büyük bir gereklilik  tespit ettik.

Bu projenin ana hedefini Avrupalı genç vatandaşlar arasında fikir alışverişi, bilgi ve yeterlilik gelişiminin yanısıra Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi yoluyla  yerel araştırmalardan yararlanmayı öğrenmek  olarak belirledik.

Bunlara ilişkin olarak bu projenin belirlediği özel amaçlar şunlardır:

– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için doğal araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için gastronomik araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için sanatsal araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için kültürel araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için turist araştırmalarının kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için patrimonyal araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.
– Avrupa gençler topluluğunu Avrupa ekonomik krizinin ve istihdam yaratmanın iyileştirilmesi için dilbilimsel araştırmaların kullanımını öğrenmeye teşvik etmek.

Ortağımız…

– Dernek ya da kamu kurumu gibi çalışan,
– Yaptığı/Yapacağı işin hedef kitlesi gençler olan,
– İstihdam için öğrenme gibi gelişen faaliyetlerde bulunan bir ortak arıyoruz.

İletişim:

Belén Vanesa Florido Godoy.
Palma del Río Belediye Başkanlığı, Gençlik alanı baş danışmanı. coorjuventud@palmadelrio.es
+34 957 645 926 / +34 690 833 244

Çeviren: Beyza BAHAR