Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Balkanlar Gazetecilik Bursu Çağrısı

Son Başvuru Tarihi : #

Açık Toplum Vakfı ve ERSTE Stiftung Vakfı, Balkan Araştırmacı Gazetecilik Ağı (BIRN) işbirliği ile Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Yunanistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Romanya ve Sırbistan’dan gazetecileri Balkan Gazeteci Mükemmellik Bursu 2015’e (Balkan Fellowship for Journalistic Excellence 2015) katılmaya davet ediyor.

Başvuru yapanların 2015 yılı teması olan “Değerler” üzerine araştırma teklifi sunmaları gerekmektedir.

Bölgesel ve Avrupa önemi konusunda araştırma yapmak ve rapor sunmak için Finansman ve araştırmalarında profesyonel destek alacak 10 gazeteci seçilecektir.

Katılanlar:

• 2,000 Euro burs, 2,000 Euro’ya kadar seyahat ödeneği ve 7 ay sürecek mesleki gelişim programına katılma şansı elde edeceklerdir.

• Bölgesel ve Avrupa boyutuyla derinlemesine bir rapor oluşturabilmek için bölge genelinde seyahat etme imkanı yakalayacaklardır.

• Uluslararası tanınmış gazeteci ve uzmanlardan eğitim alacaklardır.

• Çalışmalarının Avrupa genelinde yayınlanması fırsatını yakalayacak ve Balkanlar’da gelişen bir ağ olan Gazeteci mükemelliyetçiliğinin bir üyesi olacaklardır.

Bunlara ek olarak, bağımsız Seçim Komitesi kazanan üç makalenin yazarına daha fazla profesyonel gelişim için 4,000 Euro, 3,000 Euro ve 1,000 Euro tutarında ödül verecektir.

Burs programı Nisan ayından Aralık 2015’e kadar devam edecek ve kazanan 3 kişi sene sonunda gerçekleştirilecek son seminerde belirlenecektir.

Son başvuru tarihi:25 Şubat 2015.

Daha detaylı bilgi için: http://fellowship.birn.eu.com/en/fellowship-programme/application-call-2015