Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

İtalya'dan Ortaklık Çağrısı!

Son Başvuru Tarihi : #

Vedogiovane Sosyal Yardımlaşma Derneği Romanya ve Polonya’nın da dahil olduğu bir projeye, İtalya’ da gerçekleşecek tiyatroyla ilgili bir gençlik değişimi için acilen 1 ortak daha arıyor.         
Projeye katılmak isterseniz, ortaklık bilgilerinizi en kısa zamanda şu adrese gönderin: bellomo_francesca@yahoo.it.    

Proje hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:     

Proje başlığı: "Youth with a passion!”
Konu: Tiyatro
Yer: Piedmont bölgesi, İtalya
Tarih: 15-25 Ağustos 2015
Katılımcılar: Ülke başına 9 katılımcı+ 1 lider (Toplam 4 ülke)
*Gruplardaki kız-erkek katılımcı sayısı cinsiyet eşitliliğini sağlamak için yarı yarıya olmalıdır. 
Gerekli beceriler : Basit seviyede tiyatro bilgisi, yaratıcılık 

Proje özeti:
"Youth with a passion" değişim projesinin amacı gençlerin hayatlarının kişisel gelişimlerine ve toplum gelişimine yönelik gerçek anlamının peşinden koşmalarını desteklemektir. Her gencin güçlü bir manevi kuvveti,tutkuları,yetenekleri, idealleri ve hayalleri olduğuna inanıyoruz; ancak bugünlerde çoğu genç pasif olmaya çok meyilli ve diğer insanların kendi hayatlarına çözüm sunmasını bekliyorlar. Bu yüzden onlara yönelik aktif hayat tarzları geliştirmek istiyoruz. 
"Youth with a Passion" projesiyle tutkularımızı ve yeteneklerimizi yaşamak için sonradan faaliyete geçecek ve açık bir eyleme dönüşecek derin ve anlamlı keşiflere yönelik eğitim süreci oluşturuyoruz.
4 Avrupa ülkesinden 40 genci, gençlerdeki harekete geçme isteğini uyandırmak, birbirlerinden bir şeyler öğrenme fırsatı vermek, fikirlerini geliştirmek ve toplumun aktif üyeleri olmalarını sağlamak için Sordevolo’ da 10 günlüğüne biraraya getiriyoruz. Tiyatro ve multimedya yoluyla yapılan yaygın eğitim faaliyetleri gençlere bilgi ve sosyal katılım ile harekete geçmelerini ve kendi geleceklerini inşa etmelerini sağlayacak fırsatları düşündürmek için ortam sağlayacaktır.
Katılımcıların değişimden önce “Uluslararası arkadaşları” ile hayatlarının çeşitli yanlarını paylaşmak ve hayalleri ve idealleri hakkında genel soruları cevaplamak amacıyla kısa video günlükleri oluşturmaları ve geliştirmeleri gerekmektedir. Videolar, bazı sosyal medya araçları tarafından internette yayınlanacaktır. Video günlükleri değişim başlangıcında katılımcıların birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olmak için değerlendirilecektir; ancak amacımız video günlüklerini arkadaşlar arasında Avrupa çapında bağlantıyı devam ettirmede bir araç olarak aynı zamanda gelecekte de devam ettirmek için katılımcıları yetkilendirmektir. Bu giriş kısmından sonra katılımcılar amaçlarının ve potansiyellerinin farkına varacakları ve fikirlerinin farkına varabilme yolları keşfedecekleri çeşitli tiyatro atölyelerinde çalışacaklardır. Bu gençlik değişimi aynı zamanda gençlerin ülkelerini, kültürlerini sunarak ve kültürlerarası diyaloğu kendi özgeçmişlerini anlamada ve Avrupa kimliklerinin farkına varmada bir araç olarak kullanacakları Avrupa’nın kültürlerararsı zenginliğini keşfetmeleri için bir fırsat olacaktır.Projenin sonuçları Sordevolo’ da düzenlenen çok popüler bir tiyatro festivalinde halka açık bir tiyatro performansıyla takdim edilecektir.

Çeviren: Beyza BAHAR