Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

4. Dönem Avrupa'nın Parlayan Yıldızları Video Yarışması

Son Başvuru Tarihi :

4. AVRUPA’NIN PARLAYAN YILDIZLARI VİDEO YARIŞMASI başladı.

Tüm dünyadan 13-30 yaş arasındaki gençler herhangi bir dilde bir kuruluş tarafından yürütülen veya kendileri tarafından tasarlanmış verimli kalkınma işbirliği projelerini gösteren 150 saniyeden uzun olmamak kaydıyla kısa bir video klip hazırlamaya davetlidirler.

Nasıl Katılım Sağlanabilir?

Katılımcılar kalkınma işbirliğine odaklanmış kuruluşlardan bir ortak belirlemelidir. Bunu yapmak için, varolan kalkınma kuruluş ağlarının sunulduğu yarışmanın internet sayfasına başvurabilirler. Bu işbirliğinin kurulması konusunda daha fazla destek için organizatörlerle irtibata geçebilirler.

Katılımcıların kendi fikirleri veya projeleri hakkında belgesel hazırlamak istemeleri durumunda, ortak bir kurum bulma zorunluluğu yoktur.

Katılımcıların üzerinde kısa bir video klip yapmak istedikleri kalkınma işbirliği projelerinden birini belirlemelidirler.

Filmler video klip hakkında daha fazla bilgi veren açıklayıcı bir paragrafa sahip olmalıdır: çekildiği ortam, iletmek istediği mesaj ve yazarın filmi yaparken yaşadığı deneyimler kapsamında klibin hikayesini açıklamalıdır. Bu paragraf katılımcının tercih ettiği bir dilde olabilir, seçilen dilin İngilizce olmaması durumunda İngilizce çeviri de sunulmalıdır.

20 finalist uluslarası bir juri tarafından seçilecektir.

Kazananlar online oylama, halk oylaması ve jüri oylamasıyla belirlenecektir.               

Ödüller:

En iyi 3 filmin her birine, Avrupa Komisyonunun Lüksemburg’daki Temsilciliği tarafından 1000 euro para ödülü verilecektir.

Son başvuru tarihi: 30 Eylül 2015.

Daha detaylı bilgi için: http://www.shiningstarsofeurope.eu