Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Polonya'dan Öğrenme Hareketliliği Ortaklık Çağrısı...

Son Başvuru Tarihi :

“Fenix - Rise to Life”, 2013 yılından beri Polonya’da faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve Eylem 1, Gençlik alanında öğrenme hareketliliği projesi kapsamında ortak arıyoruz (veya sizin bu alanda bir projeniz varsa ona da ortak olarak katılabiliriz). Kuruluşun amacı; çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve fakir ailelerden gelen kişilere entellektüel ve sosyal yaşam alanlarında yardımcı olmaktır. Gençlerin öğrenimlerine, eğitimlerine ve gelişimlerine destek sağlamaktadır. Kuruluş; işlevsiz ailelerden gelen çocuklara ve gençlere destek vermektedir. İşlevsizden kasıt pisikolojik olarak çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan,duygusal ve Eğitim anlamında reddedilen, alkol bağımlısı, vb ailelerdir.

Kuruluş; sosyal dışlanma tehdidine maruz kişiler için eğitim, içki probleminden kurtulma, uyuşturucu bağımlılığını engelleme ve terapik tedavi kampları  hizmetleri alanlarında ulusal proje uygulamalarında deneyimlidir ve alkol, uyuşturucu ve diğer madde bağımlılarının problemlerine ulaşmak için yardım hattı hizmeti sunmaktadır.

Ortak olarak 13-30 yaş aralığında en az 8 gencin bulunduğu ve grup liderinin sosyal dışlanma ve alkol, uyuşturucu ve diğer madde bağımlılığıyla alakalı konularda deneyimlerini paylaşmaya ilgili bir kuruluş arıyoruz. 

Teklif ettiğimiz proje:

- Gençlik değişimi ,
- Projede katılımcıların değişim süresi 21 gün
- Farklı ülke ve kültürlerden katılımcılarla tanışmak
- Ortak ülkelerin kültürleri üzerine bilgilendirme toplantıları
- Proje konusuyla alakalı konularda atölye çalışmaları,alıştırmalar, tartışmalar, oyun ve toplantı organizasyonu
- Proje, gençleri sosyal dışlanma, alkol problem, uyuşturucu ve diğer psikoaktif maddelerle ilgili sorunlar ile Avrupa’yla ilgili problemler hakkında tartışma yapmak için cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır.

Proje, sosyal dışlanma problemleri hakkındaki görüşlere ve tecrübe paylaşımına katkıda bulunacaktır.Proje ayrıca uzun soluklu ilişkiler oluşturmayı ve ortaklar arasında uygun ve etkili iletişimi geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Proje için Gençlik kuruluşları, dernekleri ve vakıfları, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren kuruluşlar,bölgesel birlikler, Avrupa bölgesel işbirliği grupları, sektördeki işletmeciler, sosyal sorumluluğa sahip işletmeler arıyoruz.

Son Başvuru Tarihi: 15.04.2015

İrtibat Kişisi: Beata Odrzywolska-Kokoszka

Email: fenix.projekty@gmail.com