Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Acil Gönüllü Aranıyor, İsveç!

Son Başvuru Tarihi :

Mart ayı sonunda projemiz gönüllülerinden biri ayrılacaktır, bu yüzden 1 Nisan-13 Temmuz 2015 tarihleri arasında 3,5 aylık bir süre için acil yeni bir gönüllüye ihtiyacımız var. Bu bildiri kısa sürede kısa vadeli olduğu için program ülkelerine ve  uzun dönem schengen vizesi olan ortak ülkelerden gelecek  gönüllülere açıktır.

En geç 5 Mart Perşembe gününe kadar murtaz.buskadze.ms@molndal.se  adresine CV +Motivasyon Mektubunun gönderilmesi gerekmektedir.

İsveç Mölndal şehrinde gerçekleştirilecek kısa dönem yerleştirme için Gönüllü Çağrısı

Yerleştirme: Lindhaga Gençlik Merkezi için 1 gönüllü, Mölndal İsveç

Süre: 1 Nisan 2015- 13 Temmuz 2015 (3,5 ay)

Gönüllü Profili: Gönüllü olacak kişi 22-30 yaşları arasında olmalı. Daha az fırsatlara sahip olan  bütün dinlerden gelen gençlere açığız. EI-numarası: Başvuru sahibi KEKS Eurodesk Möndal (2013-SE-47)

Dışarı Hayatı/ Spor/Günlük Gençlik Merkezi Aktiviteleri/ Organizasyonlar

Lindhaga gençlik merkezine gelen gönüllü kişi İsveç gençlik merkezini, boş zamanlarında Mölndal’da gençlik liderlerinin gençlerle nasıl çalıştığını ve farklı projelerde gönüllü olan gençlerle nasıl işbirliği içinde olduğumuzu tecrübe edebilecekler.  Bunun dışında gönüllü kişi 8-16 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilen gündüz yaz kamplarına dahil olacaklar. Yaz kampı haziranın ortasında başlayacak ve temmuzun ortasına kadar devam edecektir.

Şu anda Lindhaga gençlik merkezi fotoğrafçılık grubu( Bu gruptaki gençler analog kamera ile fotoğraf çekecekler ve karanlık odada fotoğraflarını basmayı öğreneceklerdir), parkour grubu ve yemek grubu gibi farklı gruplar için başlangıç aşamasındadır. Bütün fikirler ziyaretçilerimiz tarafından geliştirilmektedir FAKAT şuanda hazır olan gruplarımız bulunmamaktadır. Buyüzden eğer burada çalışmak ve başlangıç aşamasının bir parçası olmak istiyorsaniz, gençleri farklı aktivitelere yada grup aktivitelerine katılmaları için motive edecek sosyal yeteneğe sahip olmanız gerekmektedir. Başka bir şekilde söylemek gerekirse gençlerin ilgilerini çekecek kadar yaratıcı olmanız ve öğrenmek için istekli olmanız gerekmektedir. Yıllardır edindiğimiz tecrübe gençleri tanımanın en iyi yolunun spor olduğunu farketmemizi sağladı.

Size gençlik merkezindeki günlük yaşantının bir parçası olma ve haziranın ortasında yapılacak olan “Högtrycksfestivalen” gençlik festivaline ek olarak mayıs sonunda Mölndal da farklı bölgelerde yapılacak olan festivallerde tecrübe edinme şansını sunabiliriz. Bu festival tüm Mölndal’da bütün gençler için yine gençler tarafından düzenlenmektedir. Avrupa Gönüllü Hizmeti-zamanınızın sonunda, gündüz yaz kamplarımızı da tecrübe edeceksiniz. Mölndal şehri websayfası ; molndal.se . Bizim uluslararası bloglarımızdan şuandaki ve geçmişteki gönüllülerimizin görüşlerini okuyabilirsiniz;  k-internationellt.blogspot.com&nbsp

GENEL  EK BİLGİ

Çalışma Saatleri:   Avrupa Gönüllü Hizmeti eğitim projesi kapsamında olduğu kabul edilen personel ve denetim toplantıları eğitim içeren tam zamanlı hizmet faaliyetidir. Hastalık halinde işte bulunmama durumunda aynı gün danışmana bu durum bildirilmelidir.  Gönüllü haftada yaklaşık 32-35 saat arası çalışacaktır. Özel günlerde gönüllüden fazladan çalışması ve daha sonrasında izin kullanmaması istenebilir.

Haftalık İzin:

Hafta sonları ve tatiller serbesttir ancak özel günlerde veya organizasyonlarda gönüllü haftasonları çalışabilir. Bu gibi durumlarda gönüllü gelecek haftada ek izin günü kullanabilecektir. Gönüllü bir aylık avrupa gönüllü hizmeti döneminde 2 gun tatil kazanacaktır. Tatiller evsahibi organizasyonla önceden kararlaştırılacaktır.

Yemek

Gönüllü yemek için para alacaktır. Yemek için para ve cep harclığı aylık olarak gönüllüye verilecektir.Eğitim sırasında eğitici organizatör yemek ve kalacak yer sağlayacaktır.Genellikle çalışan personel öğle ve akşam yemeğini gençlik merkezine getirirler. Toplam harçama yaklaşık olarak aylık 330 € dur.

Konaklama

Konaklama 1 hazirana kadar Tanneskärsgatan 131, 421 60 Västra Frölunda’daki ortaklaşa kullanılan gönüllü evlerinde olacaktır.1 hazirandan sonra ortaklaşa kullanılan apartmanlarda olacaktır. İnternet bedava fakat para istemeleri durumunda gönüllü başına aylık 100Kr ödenecektir.Tuvalet, duş, mutfak ve bahçe ortak kullanımdır. Çamasırhane bedavadır.

Yerel ulasim

Ev sahibi organizasyona, Mölndal’a ve Göteborg bölgesine gitmek için ulaşım kartı heray verilecektir.

Çeviren: Emel SAPMAZ