Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

"Bilim sizin için ne ifade ediyor?" fotoğraf yarışması

Son Başvuru Tarihi :

Fotoğraf Yarışması-Bilim sizin için ne ifade ediyor?

Her ay, Avrupa Birliği’nden 13-18 yaş aralığında 3 gençten oluşan takımlar, “Bilim sizin için ne anlam ifade ediyor?” sorusuna cevaplarını fotoğraf ile ifade etme şansına sahip olacaklardır.

Fotoğraflar, aynı yaş grubundakiler tarafından online olarak oylanacaktır.

15 Ocak 2015 ve 15 Mayıs 2015 tarihleri arasında her ay, online oylama sonuçlarına göre kazanan 3 takım açıklanacaktır. 12 Ayın sonunda her ayın kazananları jüriye sunulacak ve jüri yarışmanın kazanan 3 takımını belirleyecektir.

Takımlar en az 2 genç bayandan oluşmalıdır. Her takım için sadece bir fotoğraf gönderilebilir.Bir takım üyesi birden fazla takımda katılım sağlayamaz. Online oylama ayın ilk gününde başlatılacak (saat 00:01’den itibaren) ve ayın 15’i saat 23:59’a kadar devam edecektir.

Oylama dönemi sonrasında, her ayın kazananı hafta boyunca internet sayfasında duyurulacaktır. En son kazanan 3 takım 25 Mayıs 2015’te internet sayfasında duyurulacaktır.

Yarışmanın birincisi, Eylül 2015’te Milano, İtalya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Birliği Genç Bilimadamları Yarışmasına (EUCYS) katılmak üzere üç günlük bir seyahat kazanacaktır. İkinci olan takım, etkinliğin görsel kimliği olan: Bilim: Kız işi! Yazılı ICE markalı saat kazanacak ve 3. olan takım kampayanın görsel kimliğine sahip Xoopar Bayan/Erkek Bluetooth Kulaklığı kazanacaktır.

Başvuruları göndermek için son tarih: 31 Mart-30 Nisan 2015.

Yarışma Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

Daha detaylı bilgi için: http://science-girl-thing.eu/en/contest