Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Yüksek Öğretim Erasmus Beyannamesi için Başvurular Başladı...

Son Başvuru Tarihi : #

 Avrupa Komisyonu, 2014-2020 Yüksek Öğretim Erasmus Beyannamesi için teklif çağrısı başlattı.

Yüksek Öğretim için Erasmus Beyannamesi (ECHE), program kapsamında yüksek öğretim kurumunun (HEI) Avrupa ve uluslararası işbirliği faaliyetleri için genel kalite çerçevesini sunmaktadır.

Yüksek Öğretim Erasmus  Beyannamesi, aşağıda listelenmiş olan ülkelerden birinde bulunan ve bireylerin öğrenme hareketliliği ve/veya program kapsamında yenilikçi ve iyi uygulamalar için işbirliğine katılmak ve başvuru yapmak isteyen tüm yüksek öğretim kurumları için bir ön koşuldur. Diğer ülkelerde bulunan yüksek öğretim kurumları için Yüksek Öğretim Erasmus Beyannamesi gerekli değildir ve kalite çerçevesi yüksek öğrtnim kurumları arasında imzalanan kurumlararası anlaşma ile sağlanmaktadır.

Erasmus Beyannamesi, Programın tam süresi boyunca verilmektedir.

Aşağıdaki ülkelerden birinde kurulmuş olan Yüksek Öğretim Kurumları, Yüksek Öğretim Erasmus Beyannamesine başvuru yapmak için uygundur:

-AB Üye ülkeler

-AEA-EFTA ülkeleri (İzlanda, Lihtenştayn, Norveç)

-Makedonya ve Türkiye

Ulusal Otoriteler başvurular arasından, kendi bölgelerinde Program kapsamında bireylerin öğrenme hareketliliğine katılımı ve/veya yenilikçi ve iyi uygulamalar için işbirliğine uygun olabilecek Yüksek Öğretim Kurumlarını atayacaklardır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2015, 12:00 öğlen

Daha detaylı bilgi için: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/PDF/?uri=OJ:C:2015:077:FULL&from=EN