Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Nefrete Hayır Söylemi Gençlik Blog Yazarları Çalıştayı

Son Başvuru Tarihi : #

26-28 Mart 2015: Nefrete Hayır Söylemi için Gençlik Blog Yazarları Çalıştayı, Bükreş, Romanya 

“Nefrete Hayır Söylemi için Gençlik Blog Yazarları” Çalıştayı, Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) hibe bağışçısı ve faydalanıcısı ülkelerde bulunan genç blog yazarları arasında nefret söylemi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Katılımcılar, konuyu araştıracak ve interaktif, araştırmacı ve deneysel oturumlar aracılığıyla nefret söylemine karşı mücadele yöntemlerini tartışacaklardır.

Çalıştay, AEA Hibeleri donor ve faydalanıcı ülkelerinden insan haklarını korumaya ve nefret söylemi konularına ilgi duyan 35 yaşından genç blog yazarlarına açıktır (Norveç, İzlanda, Lihtenştayn, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya ve İspanya). Organizatörler çalıştay süresince ulaşım ve konaklama masraflarını karşılayacaktır.

Son başvuru tarihi: 8 Mart 2015.

Çalıştay, Rumen STK programı altında Sivil Toplum Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenmekte, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç tarafından AEA Hibeleri vasıtasıyla finance edilmektedir.

Dah detaylı bilgi için: http://fondong.fdsc.ro/write-for-human-rights