Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

BM Çizgi Roman&Karikatür Yarışması

Son Başvuru Tarihi : #

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ve Avrupa Komisyonu, Belçika Kalkınma İşbirliği ve Birleşmiş Milletler Avrupa Bölgesel Bilgi Merkezi (UNRIC) ile birlikte, Çizgi Roman & Karikatür Yarışması : "Cinsiyet Eşitliği: Resmedin!" Yarışmasını başlattı.

Yarışma Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin “Kadınları Günçlendirmek=İnsanlığı Güçlendirmek: Hayal Edin!” sloganıyla başlattığı, 1995 Yılında Beijing’de düzenlenen 4. Dünya Kadınları Konferansının yirminci yıldönümünü kutlayan bir parçasıdır.

Kimler katılabilir?

AB Üye ülke vatandaşlarından 18-28 yaş arasındaki çizgi roman ve karikatür sanatçıları ve sanat öğrencileri yarışmaya katılabilirler. 

Çizimler, Pekin Platformu’nun 12 Kritik İlgi Alanı hakkında mesaj aktarmalı ve kadınların haklarını ve onları güçlendirmeyi ve kadın-erkek ilişkilerini yansıtmalıdır.

Ödüller:

-Birincilik Ödülü (1 kişi): 1000 Euro
-İkincilik Ödülü (1 kişi): 500 Euro
-Üçüncülük Ödülü (3 Kişi): Her biri için 200 Euro

5 Finalist, 2015 yılı yaz ayında  Brüksel’e (Belçika) Yarışma ödül törenine davet edilecek, seyahat masrafları ve konaklama masrafları organizatörler tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, finalistlerin ve yarı-finalistlerin çizimleri bir kitapçıkta yayınlanacak ve belki de sergi ve daha sonraki yayınlar için kullanılacaktır.

Başvuruları göndermek için son tarih: 20 Nisan 2015

Daha detaylı bilgi için: http://beijing20.unwomen.org/en/get-involved/comic-competition