Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Macaristan'dan Gençlik Değişimi için Ortaklık Çağrısı!

Son Başvuru Tarihi : #

02 Eylül-16 Eylül 2015 tarihleri arasında Vásárosnamény, Macaristan’da “Gelenekler” başlıklı bir gençlik değişim programı düzenlemek istiyoruz. Son başvuru tarihi olan 30 Nisan 2015’e kadar Macaristan Ulusal Ajansı’na başvuru yapmayı planlıyoruz.

5 Farklı ülkeden her bir ortak için 8 katılımcı ve 1 lider katılmasını umuyoruz.

Projenin temel amacı; kendi memleketlerinde kalmak isteyen ve tarım veya diğer işlere katılmayı ya da yeni bir iş kurmayı planlayan gençlere yardımcı olmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki yollara başvurulacaktır:

-insanların dikkatini alışkanlıklara ve geleneklere, bölgenin entellektüel ve maddi mirasına yönelteceğiz ve kendi yaşamlarını sağlayabilmeleri için mümkün olan bütün yolları göstereceğiz.

-yerel ve bölgesel çiftçilerin, halk sanatçılarının ve gelenekleri canlı tutmak konusunda başarılı olan gençlerin katılımıyla çalıştaylar düzenleyeceğiz. Bu sayede yerel halkın çalıştaylarımıza katılmasını istiyoruz.

-Geleneklere, markette sattıkları ürünlere, geleneklere dayanan işletmeler üzerinden başarılı faaliyetleri sunarak gençlerin kendi memleketlerinde kalmasını mümkün kılacağız.

Projemizde, bölgemizin kültürel değerlerini göstereceğiz, geleneksel Macaristan yiyeceklerini tatmanız için bir kültür gecesi düzenleyeceğiz, bölgesel bir tur düzenleyeceğiz, vb. Sizler de kendi ulusal günlerinizde gösteriler, kısa filmler, halk oyunlarının sunumu, vb aracılığıyla kendi geleneklerinizi bize tanıtacaksınız.

Özellikle alışkanlıkların, geleneklerin, iş veya iş kurmanın nasıl para kazanmaya ve yaşam sağlamaya yardımcı olabileceğiyle ilgilenen proje ortakları arıyoruz.

Eğer projemizde yer almak isterseniz 16 Nisan 2015, saat 17:00’den once fihacs@gmail.com adresinden bizimle iletişim kurunuz ve biz de size Ortaklık Beyanını ve Ortak Tanıma Formunu gönderelim.

Nagy Annamária
Lider
Mustarhaz Gençlik Merkezi
www.mustarhaz.hu
info@mustarhaz.hu
nyiregyhaza.mustarhaz@eurodesk.eu
+36- 42-400-344