Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Lorenzo Natali Medya Ödülü için Amatör ve Profesyonel Gazetecilere Çağrı!

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Komisyonu, kalkınma konusunda ve özellikle yoksulluğun ortadan kaldırılması hususunda raporlama yapan gazetecilerin seçkin katkılarını ödüllendirmek üzere Lorenzo Natali Medya Ödülü 2015’i başlattı.

“Bugünün hikayeleri yarını değiştirebilir”sloganı altında profesyonel ve amatör gazetecilerin orjinal gazetecilik çalışmalarını-bireysel olarak veya grup olarak ortaklaşa üretilmiş veya kaleme alınmış-yüklemeleri gerekmektedir.

Tüm girişler yayınlanmış (basılı veya online), duyurulmuş veya 1 Eylül 2014 ve 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilk kez bir ajansa gönderilmiş olmalıdır. Gazetecilik çalışmalarından sadece bir öğe veya bir dizi girilebilir (öreneğin bir makale veya bir radio/televizyon yayını).

Başvurular beş bölgeden birinde yayınlamış olmalıdır: Afrika; Arap Dünyası ve Orta Doğu; Asya ve Pasifik; Avrupa; Latin Amerika ve Karayipler. Ayrıca 24 resmi Avrupa Birliğ dillerinden birinde gönderilmelidir. Gazeteciler kısa İngilizce özet göndermelidirler (200-400 kelime).

Jüri bir amatör bir profesyonel gazeteciyi ödüllendirecektir. Birinci olan  yarışmacılar kupa ve 5000 Euro değerinde para ödülü kazanacaklardır. Ayrıca Aralık 2015’te Belçika, Brüksel’de düzenlenecek olan ödül töreninde ek olarak 5000 Euroluk Büyük Ödülü de kazanma şansı yakalayacaklardır.

Son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2015

Daha detaylı bilgi için: http://ec.europa.eu/europeaid/lnp