Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa Gençlik Haftası kapsamında TOG İstanbul Etkinlikleri...

Son Başvuru Tarihi :

Avrıupa Gençlik Haftası kapsamında 9 Mayıs 2015, Cumartesi günü, Toplum Gönüllüleri Vakfı-İstanbul tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlik detayları aşağıdadır:

AGH, Hareketlilik Projeleri, Staj Hareketliliği gibi Erasmus Plus programı altındaki programların yanısıra, Bağlan & Paylaş, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya gibi programların tanıtımlarının da yapılacağı interaktif toplantıya, İstanbul ve çevresinde yaşayan tüm gençler ve gençlik örgütleri davetlidir.
Bu toplantıya katılarak;
- Uluslararası programlardan haberdar olabilir;
- Katılım şartlarını öğrenebilir;
- Ve de programı bizzat deneyimlemiş kişilerden sorularınıza net cevap bulabilirsiniz.
- Aynı zamanda dijital hikaye anlatımı yarışması Bağlan & Paylaş, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya gibi Amerika ve Almanya ortaklı projelere katılım koşullarını öğrenebilirsiniz.

Toplantıya katılım ücretsizdir.
Katılacakların linkteki formu doldurması yeterlidir;
http://goo.gl/forms/7lfxLELlXl
Yer : Toplum Gönüllüleri Vakfı (Community Volunteers Foundation), Hobyar Mah. Aşirefendi Cad. Ankara-Konya Han No: 20 K: 4 34112 Eminönü - Istanbul - TR
http://tog.org.tr/bize-ulasin+i130
Tarih, Zaman: 9 Mayıs, 2015 – 14:30

Etkinlik Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/events/814790501948638/816867028407652/

Avrupa Gençlik Haftası (European #YouthWeek) kapsamında tanıtılacak programlar hakkında kısa kısa:
Erasmus Plus Hakkında:
Erasmus+ Programı, Avrupa Birliği tarafından eğitim ve gençlik alanında ağırlıklı olarak proje faaliyetlerine dayanan kişilerin yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlayan programın adıdır. http://ua.gov.tr/programlar/erasmus-program%C4%B1

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya Hakkında:
Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, bir program ofisi Almanya’da Düsseldorf’ta yer alan, diğer program ofisi ise Toplum Gönüllüleri Vakfı çatısı altında İstanbul’da bulunan, Stiftung Mercator inisiyatifinde kurulmuş kamu destekli bir sivil toplum girişimidir ve faaliyetleri ile Almanya ve Türkiye arası gençlik değişim projelerinin sayısını ve içeriğini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bunun için 1000 Euro ve 5000 Euro’luk iki ayrı hibe programı kapsamında; sivil toplum kurumlarının, devlet liselerinin ve devlet ve vakıf üniversitelerinin ve de gençlik merkezlerinin Almanya ile değişim içeren ve 12-30 yaş arasındaki gençleri kapsayan projelerine 5000 Euro’ya kadar hibe vermektedir.
www.genclikkoprusu.org

Bağlan Paylaş Projesi Hakkında:
ABD Büyükelçiliği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın işbirliğiyle gerçekleşen bu proje; gençlerin iklim değişikliği/çevre, kültür/yaşam, engelli hakları kategorilerinde, dijital hikaye anlatımı metodlarını kullanarak oluşturdukları özgün hikayelerini sundukları bir yarışma projesidir.
www.baglanpaylas.com

Bilgi için:
sebastien.ortiz@tog.org.tr (İngilizce)
nilay.Kume@tog.org.tr (Türkçe)