Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Gençlik Barış Kampına Katılmak İster misiniz?

Son Başvuru Tarihi : #

17-24 Eylül 2015: Gençlik Barış Kampı-çatışma altındaki bölgelerde bulunan gençlerin ve gençlik örgütlerinin diyaloğa katılımı ve çatışmanın değiştirilmesi, Avrupa Gençlik Merkezi, Budapeşte, Macaristan

Kamp,çatışma bölgelerindeki gençlerin ve gençlik örgütlerinin diyaloğa dahil olmalarını ve insan hakları eğitimi ve kültürlerarası öğrenmeye dayalı etkinlikler aracılığıyla çatışmanın dönüştürülmesini amaçlamaktadır. Bu yıl, 21 Eylül Uluslararası Barış gününe özel vurgu yapılacaktır.

Kamp, Ermenistan, Azerbaycan, Kosova, Arnavut ve Sırbistan ve diğer geçmişten, Ukrayna, Gürcistan, Abhazya ve Güney Osetya da dahil ve Rusya Federesyonu’ndan özellikle Gürcistan Ve Ukrayna krizinden etkilenen 18-25 yaş arası gençlere yöneliktir. Katılımcılar, Gençlik Barış Kampı projesinin tamamına katılabilecek olmalı, gençlik veya topllum projelerinde görev almış ve barış inşa etmek için gençlik girişimlerini kendi topluluklarında uygulamak konusunda motivasyona sahip olmalı ve İngilizce çalışabiliyor olmalıdır.

Seyahat ve vize masrafları ilgili makbuzların sunulması durumunda Avrupa Konseyi kurallarına göre karşılanacaktır.

Konaklama ve yemek, seminer süresince Budapeşte, Macaristan’daki Avrupa Gençlik Merkezinde Avrupa Konseyi tarafından sağlanacak ve karşılanacaktır.

Son başvuru tarihi: 28 Mayıs 2015

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1GEWDke