Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Çırak Hareketliliğine yeni bir hız kazandırmak...

Son Başvuru Tarihi :

2 Haziran 2015: Yetenekler Avrupası-çırakların hareketliliği aracılığıyla yeni beceriler edinmeye yeni bir ivme kazandırmak, Brüksel, Belçika

Avrupa Parlamentosu ve işgücü Piyasası Gözlemevi tarafından ortaklaşa düzenlenen bu üst düzey konferans çıraklık ve çırakların hareketliliği üzerine odaklanacaktır.

Üniversite öğrencileri için Erasmus hareketliliğinin büyük başarısı üzerine inşa edilen etkinliğin amacı Mesleki eğitim ve öğretim (VET) öğrencilerinin ve yeni mezunlarının çıraklık sisteminde yurtdışında katılımının nasıl daha kolay sağlanabiliceği ve desteklenebileceğini görmektir. Eski çıraklar, hem mesleki eğitim öğrencileri hem de yeni mezunları için kendi deneyimlerini ve yurtdışında yerleşimin temel faydalarını paylaşacaklardır.

Avrupa Komisyonu, CEDEFOP ve hareketlilik ağı yöneticileri güncel araçların ve Erasmus+ programı, Avrupa Çıraklık İttifakı (the European Alliance for Apprenticeship), Avro-Çıraklık (EuroApprenticeship)gibi ağların avantajlarını ve sınırlamalarını sunacaktır.

Katılımcılar 29 Mayıs 2015’e kadar buradan kayıt yaptırabilirler.

Daha detaylı bilgi için: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-europe-of-talents