Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Gençlik Medya Çalıştayı için Başvurular Başladı...

Son Başvuru Tarihi : #

12-18 Eylül 2015: M100 Gençlik Medya Çalıştayı, Potsdam, Almanya

M100, Doğu Ortaklığı ülkelerinden, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Beyaz Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan’ın yanı sıra Almanya’dan 18-26 yaş aralığındaki genç gazetecileri “Siyaset, propaganda ve cezaevi arasında gazetecilik” teması altındaki çalıştaylara katılmaya davet ediyor. Katılımıcılara propagandanın nasıl çalıştığı ve hedeflerinin neler olduğu, nasıl kabul edilebileceği, bilginin nasıl doğrulanabileceği (sosyal ağlar içindekiler de dahil) ve gazeteci olarak lobicilerin  ve hükümetlerin propaganda, eş-seçim ve manipülasyonlarına karşı kendilerini nasıl savunabilecekleri öğretilecektir.

Gazetecilik çalışmalarınızda “Kendi ülkemdeki Siyaset, Propaganda ve Cezaevi arasında Gazetecilik” başlığı altında en fazla 5,000 kelimelik (boşluklar dahil) (eğer son yıllarda durum değiştiyse medya ve gazeteciler nasıl kontrol edildiler veya tehdit edildiler ve bu durumla nasıl başa çıktılar?) bilgi ve deneyimlerinizi İngilizce olarak anlatın. Ayrıca kısa bir özgeçmişinizi (fotoğraflı) ve motivasyon mektubunuzu da bu çalıştaya başvuru nedenlerinizle birlikte (İngilizce olarak) başvurunuza ekleyin.

Başvurular arasından 20-25 katılımcı seçilecek ve seçilen adaylar 12-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Potsdam’a davet edilecektir. Çalıştay dili İngilizce olacaktır. Konaklama, yeme içme ve seyahat masrafları M100 Genç Avrupalı Gazeteciler Çalıştayı organizatörleri tarafından karşılanacaktır.

Başvurular 29 Haziran 2015’e kadar s.sasse@m100potsdam.org adresine gönderilmelidir.

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1AGgu69