Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

AB Delegasyonlarında Staj İmkanı!

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Dış Eylem Servisi (EEAS) ve Avrupa Komisyonu (EC), AB Üye ülkelerindeki donanımlı genç profesyonellere dünya çapında AB Delegasyonlarında çalışma fırsatını vererek Delegasyonda Genç Uzmanlar (Jpd) Staj Programını başlattı. Amaç;gençlerin Delegasyon çalışmaları hakkında birinci elden deneyim kazanmalarını ve AB dış politikalarının uygulanmasında onların rolü hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

Uygun adaylar;

-bir AB Üye ülkesi vatandaşı olmalı
-Delegasyon faaliyetleriyle alakalı alanlardan birinde en az Yüksek Lisans derecesine eşdeğer  bir üniversite diplomasına sahip olmak
-iyi düzeyde İngilizce ve/veya Fransızca bilgisine sahip olmak
-diğer dillerde bilgi sahibi olmak avantaj sağlayacaktır
-Delegasyonda çalışmak için ilgi ve motivasyon sergilemek ve profesyonel deneyime sahip olmak, gönüllülük veya yayınların olması gibi ekstra CV faaliyetleri önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Adayların ön seçimi AB Üye Ülkeleri tarafından yönetilecektir. Nihai seçim EEAS ve Avrupa Komisyonu tarafından yapılacaktır.

Seçilen adaylara 9 aylık bir süre için tek bir ücretli, 9 aylık olarak bir kez daha tekrarlanabilen bir anlaşma sunulacaktır. Staj, Mart 2016’da başlayacaktır.

Son başvuru tarihi: 30 Haziran 2015

Daha detaylı bilgi için: http://eeas.europa.eu/jobs/delegations/junior-professional-delegations