Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Gençlik Delegeleri için Çağrı...

Son Başvuru Tarihi :

19-22 Ekim 2015: Kongre ve Avrupa Konseyi Gençlik Birimi, Strazburg, Fransa

Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi çerçevesinde 29.su 19-22 Ekim 2015’te Strazburg’da (Fransa) düzenlenecek olan etkinlik kapsamında gençlik delegeleri için çağrı başlatılmıştır.

Amaç; seçilmiş gençlik delegeleri ve yerel ve bölgesel seçilmiş temsilciler arasında diyalog için bir alan yaratmak ve gençlerin tartışılan konular hakkında kendi görüşlerini ifade etmelerini sağlamaktır.

Gençlik delegeleri, ulusal delegelerin her biri;

-gençler ve seçilmiş temsilciler arasında diyaloğu geliştirmek ve güçlendirmek için kararlı ve motivasyon sahibi olmalı
-16-30 yaş aralığında olmalı
-En az 5 yıldır Avrupa Konseyi üye ülkelerinden birinde ikamet ediyor olmalı,
-yerel/bölgesel gençlik konseyi veya meclisi üyesi olmalı veya yerel/bölgesel konsey veya birlik veya idareci olmalı veya bir gençlik STK’sı veya gençlerin yönettiği bir yapının temsilcisi olmalı veya gençlik çalışmalarında yer almış olmalı veya yerel veya bölgesel seçilmiş bir temsilci olmalı
-Yerel ve/veya bölgesel düzeyde karar alma sürecinde aktif olarak katılım sağlamaya ilgili olmalı,
-sunumlar sırasında kullanılacak olan dillerden birini konuşabiliyor olmalı (İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça)

Genç delegelerin seyahat ve iaşe giderleri Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ve Avrupa Gençlik Vakfı tarafından ortaklaşa karşılanacaktır.

Konaklama,uygunluk durumuna göre tek kişilik veya paylaşılan odalarda organizatörler tarafından ayarlanacak ve ödenecektir. Organizatörler başka bir yerdeki konaklama masraflarını karşılayamayacaklardır.

Doldurulan başvuru formlarının 19 Haziran 2015 tarihine kadar congress.youth@coe.int adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1RJvOmz