Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa’daki mesleki eğitim ve öğretim kalitesini tartışma forumu...

Son Başvuru Tarihi :

Avrupa’da mesleki eğitim ve öğretimin kalitesini tartışmak için Yıllık Forum

17-18 Haziran’da Jūrmala, 6. Mesleki Eğitim ve Öğretim’de (EQUVET) Avrupa Kalite Güvencesi Yıllık Forumuna evsahipliği yapacaktır. Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerden mesleki eğitim ve öğretim (VET) uzmanları mevcut çalışmaları değerlendirmek ve önümüzdeki 2016-2017 dönemi için hedefleri belirlemek üzere biraraya geleceklerdir.

Forum, Avrupa Kalite Güvencesi Referans Çerçevesini uygulayarak mesleki eğitim ve öğretimin sunumu ve değerlendirilmesi ile ilgili tartışmalar yapacak,ulusal düzeyde kaliteli eğitim göstergelerini belirleyecektir. Çalışma ortamında edinilen becerilere uyum ve teknolojiye dayalı öğrenme ortamının sağlanmasıyla ilgili konular da ele alınacaktır. Buna ek olarak, 2013-2015 çalışma dönemi başarılarını değerlendirecek ve 2016-2017 yılında uygulanacak olan yeni çalışma programı üzerinde çalışmaya başlayacaktır.

Komisyon ve EQAVET Sekreterliği tarafından Letonya Devlet Eğitim Kalite Servisi işbirliği ile düzenlenen forum  Avrupa Komisyonu, EQAVET Sekreterliği, Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Avrupa Merkezi, Avrupa Eğitim Vakfı, Letonya Devlet Eğitim Kalite Servisinden temsilcileri, EQAVET üye ülkelerinden eğitim politika yapıcılarını ve koordinatörlerini ve Letonya eğitim kurumları temsilcilerini ve sosyal ortakları biraraya getirecektir.

Gündem ve Pratik bilgi: http://www.eqavet.eu/gns/what-we-do/annual-forum.aspx

Daha detaylı bilgi için: https://eu2015.lv/news/media-releases/2161-eqavet-annual-forum-to-discuss-vet-quality-in-europe