Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

19. ASEF Yaz Üniversitesi için başvurular başladı!

Son Başvuru Tarihi :

19. ASEF (Asya-Avrupa Vakfı) Üniversitesi açıldı!

Asya ve Avrupa’dan 18-30 yaş aralığındaki gençler 9-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında Pune, Hindistan’da gerçekleştirilecek olan “miras şehirlerde sürdürülebilir kentleşme” teması üzerine 19. ASEF Üniversitesine (AU18) katılmaya davetlidir.

Bu 2 haftalık program kentleşme ve kültürel mirasın korunmasına işaret ederek kültürlerarası işbirliği içerisinde fikir ve uygulamaların paylaşımı için bir platform sunacaktır.

Özel olarak programın amacı;

-Katılımcıları ve yerel topluluğu birbirine bağlayan diyalog ve yerinde projeleri kolaylaştırmak

-Katılımcılara sosyal, ekonomik, çevresel, teknolojik ve sanatsal öğeleri içeren bir program sunarak onları yaratıcı düşünme ve uygulamalı becerilerini geliştirmek üzere eğitmek

-Kentleşme sürecinde mirasın korunmasını sağlayacak yerel topluluk için model ve yazılım prototiplerini oluşturmak (örneğin mobil uygulamalar, internet siteleri, iş planı, açık kaynaklı kodlar, vb)

-Projeden en iyi uygulamaları, tavsiyeleri ve sonuçları kapsayan bir e-yayın ve çoklumedya çevirimiçi veribankası oluşturmak. 

Pune, Hindistan dışından gelen katılımcılar için doğrudan bağlantı için seyahat desteği, vize ve sigorta ödemesi sağlanacaktır. Konaklama ve yemek 19. ASEF Yaz Üniversitesi süresince sağlanacaktır. 

Son başvuru tarihi:30 Haziran 2015.

Daha detaylı bilgi için: http://asef.org/projects/themes/education/2876-AU19