Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

EYMD 2015 için başvurular başladı!

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Gençlik Medya Günleri (EYMD) 2015 için çağrı yayınlandı! 

Avrupa Gençlik Basını-Genç medya yapımcıları Ağı ile işbirliği içerisinde Avrupa Parlamentosu tarafından düzenlenen bu yılki etkinlik Avrupa ve ötesinde Basın Özgürlüğü üzerine odaklanacak ve 20-22 Ekim 2015 tarihleri arasında Brüksel, Belçika’da gerçekleştirilecektir. 

Katılımcılar üç gün boyunca medya çalıştayları, siyasi tartışmalar, medya yapımları ve Avrupa Parlamentosu ve uluslararası medya ortamıyla ilgili değerli bakış açılarını deneyimleyeceklerdir. Üst düzey Avrupa siyasetçileri, profesyonel gazeteciler ve uzmanlar ile iletişim halinde olacak ve Pratik medya üretimi sayesinde külterlerarası değişime katılacaklardır. 

Üç günlük çalıştay boyunca, her bir genç gazeteci seminerin konusu üzerine kendi tercihleri doğrultusunda-video, fotoğraf,radyo,basım veya çoklu medya- bir rapor hazırlayacaklardır. 

Basım, çoklu medya ve fotoğraf çalıştayındaki katılımcılar ayrıca karma gruplar içinde çalışma şansı ve 360° gazetecilik içeriği oluşturma şansına sahip olacaktır. Bu yılki etkinlik bir yenilik daha getirmektedir: 3 katılımcı tüm etkinlik hakkında kısa bir belgesel filmi hazırlayacaktır. EYMD, 18-30 yaş aralığındaki AB üye ülke ve komşu ülkelerin vatandaşı veya yasal sakini olan genç gazetecilere açıktır. 

Katılımcıların seyahat masrafları gerekli bütün belgelerin sunulması durumunda Avrupa Parlamentosu tarafından (etkinlikten 1-2 hafta sonra) karşılacaktır.

Avrupa Parlamentosu ayrıca konaklama, yeme-içme ve yerel ulaşım masraflarını karşılamak üzere çalışan gazetecilere (geçerli basın kartı veya kendi editörlerinden alınan ve maaşlı gazeteci olarak çalıştıklarını gösteren bir mektup sunmaları gerekmektedir) toplamda 360 Euro’ya kadar veya gazetecilik öğrenci veya stajyerlerine (üniversitelerinden veya stajyer olarak çalıştıkları kuruluşlardan kanıt sunmaları gerekmektedir; mesela mektup gibi) toplamda 180 Euro’ya kadar ödeme yapacaktır. 

Bu yapılacak ödeme seyahat ödemesi ile birlikte etkinlikten 1-2 hafta sonra yapılacaktır. 

Brüksel’de yaşayan katılımcılar için seyahat ödemesi veya toplu ödeme yapılmayacaktır. 

AB komşu ülkelerin vatandaşı veya yasal sakinleri için gerekli tüm belgelerin ibraz edilmesi durumunda (geri ödeme formu EYP tarafından etkinlik öncesinde gönderilecektir) seyahat masrafları (250 Euro’ya kadar) etkinlikten 2 hafta sonra Avrupa Gençlik Basını tarafından karşılanacaktır. Avrupa Gençlik Basını ayrıca projede yer alan takım üyelerine Brüksel’deki konaklama ve yeme-içme masraflarını karşılamak üzere toplamda 250 Euro’ya kadar ödeme yapacaktır. İlgili belgelerin orjinallerini (makbuz, Fatura) ve EYP geri ödeme formunu sunmaları gerekmektedir.Toplu ödeme seyahat ödemesiyle birlikte etkinlikten 2 hafta sonra yapılacaktır. Katılımcılar ulaşımlarını kendileri ayarlamak zorundadır. Avrupa Gençlik Basını Brüksel’de kalacak yer bulma konusunda yardımcı olacaktır.Takım üyeleri geri ödeme için Avrupa Gençlik Basınına gerekli tüm belgeleri sunmakla yükümlüdür.

Adayların başvurularını CV, motivasyon mektubu ve 2 medya örneği linki (herhangi bir türde) ile birlikte 16 Ağustos 2015, 23:59’a (CET) kadar göndermeleri gerekmektedir.

Sorularınızı, konu başlığına “EYMD 2015 questions” yazarak questions@youthmediadays.eu adresine gönderebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1GKCbPt