Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Lorenzo Natali Medya Ödülü 2015

Son Başvuru Tarihi :

Avrupa Komisyonu, geliştirme ve özellikle yoksulluğu ortadan kaldırma konusunda raporlama yapan gazetecilerin olağanüstü katkılarını ödüllendirmek için Lorenzo Natali Medya Ödülü 2015’i başlattı.

“Bugünün hikayeleri yarınımızı değiştirebilir (Today's stories can change our tomorrow)” sloganı altında profesyonel ve amatör gazeteciler kendi özgün gazetecilik çalışmalarını-bireysel veya grup olarak ortaklaşa yazılmış veya üretilmiş-göndermek zorundadır.

Tüm başvurular 1 Eylül 2014 ve 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilk kez herhangi bir ajansın dağıtımında yayınlanmış (yazılı veya online), haber yapılmış veye yer almış olmalıdır. Bir dizi gazetecilik çalışmalarından sadece bir öğe veya bir kısım (mesela bir makale veya bir radyo/TV parçası) girişi yapılabilir.

Girişler 5 bölgeden birinde yayınlanmış olmak zorundadır: Afrika, Arap Dünyası ve Orta Doğu, Asya ve Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler ve 24 Avrupa Birliği dilinden birinde gönderilebilir. Gazetecilerin İngilizce kısa bir özet (200-400 kelime) göndermeleri gerekmektedir.

Jüri bir profesyonel ve bir amatör gazeteciyi ödüllendirecektir. Kazananlar kupa ve 5000 Euro değerinde para ödülü alacaklardır. Ayrıca, kazananlar Aralık 2015’te Brüksel, Belçika’da düzenlenecek ödül töreni sırasında 5000 Euro değerinde ek büyük Ödülü kazanma şansı yakalayacaklardır.

Son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2015

Daha detaylı bilgi için: http://ec.europa.eu/europeaid/lnp