Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Yurtdışı Çalışma Ziyareti Başvuru Çağrısı!

Son Başvuru Tarihi :

Yaratıcı Avrupa Programı tarafından finanse edilen bir proje olan, Şehirler ve bölgeler için kültür, Eylül-Aralık 2015 tarihleri arasında kültür üzerine gerçekleştirilecek olan tematik çalışma ziyaretleri için ilk katılımcı çağrısını yayınladı.

2016 Yaz dönemine kadar toplamda 15 çalışma ziyareti olacaktır ve bu çağrı Nantes, Wallonia, Bologna, Dundee ve Nord-Pas de Calais’te yapılacak olan ilk 5 tanesi içindir.

Katılım, Yaratıcı Avrupa (Kültür) Programına katılan Avrupa ülkelerinden yerel ve bölgesel yönetimlerin temsilcilerine açıktır.

Çalışma ziyaretleri, katılımcıların evsahibi kuruluşlarından bilgi edinmelerini ve iyi uygulamaların transfer edilip edilmemesi ve nasıl yapılabileceğini dikkate almalarını sağlayacaktır.

Finansman, katılımcıların seyahat ve konaklama masraflarını karşılamak için kullanılacaktır. 

EUROCITIES , KEA European Affairs , ve European Regions Research and Innovation Network (ERRIN) (Avrupa Bölgeler Araştırma ve Yenilik Ağı) tarafından yürütülen 3 yıllık bu projenin amacı ,varolan kültürel girişimleri ve onların yerel ve bölgesel kalkınma stratejileri üzerindeki etkisini incelemek ve bilgi değişimini desteklemek ve kültür sektörüne yapılan yatırımların etkisinin anlaşılmasını artırmak için uygulamaları desteklemektir. 

Girişimler/örnek çalışmalar için 3 ana tema vardır: kültürel miras, kültürel&yaratıcı endüstriler ve sosyal dahil etme için kültür.

Ana çıktılar:

-70 örnek çalışmanın kataloğu
-Toplamda 60-95 şehir/bölgenin yer aldığı15 şehir/bölgeye tematik çalışma ziyareti
-10 şehirde bölgeler için uzman koçluğu

 Son başvuru tarihi: 9 Temmuz 2015 (ilk çağrı için)

Daha detaylı bilgi için: http://www.cultureforcitiesandregions.eu