Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Almanya'da Gerçekleştirilecek Bir Etkinlik için Türk Katılımcı Aranıyor!

Son Başvuru Tarihi : #

Hamburg, Almanya’da bulunan, uluslararası bağlamda değişim, eğitim ve iletişim alanlarında faaliyet gösteren, kar amacı gütmeyen “Aubiko e.V.” adlı kuruluş, Ocak 2016’da “İstediğiniz şeye inanın-Danimarka, Almanya, Polonya ve Türkiye’deki dini azınlıklara değinmek” başlıklı bir uluslararası gençlik buluşması planlamaktadır. Bir hafta boyunca, bu ülkelerden 20 öğrenci kendi ülkelerinde dini azınlıklara nasıl davranıldığını yansıtmak ve tartışmak için Almanya’da bir araya geleceklerdir.

Bu konuda farklı bakış açılarını göstermek amacıyla öğrencilere; öğretmenleri, din bilimlerindeki uzmanlar, tiyatro ve müzik eğitmenleri de eşlik edecektir.Projenin amacı; ayrımcılığa nasıl tepki gösterilmesi gerektiği konusunda strateji geliştirmenin yanı sıra tiyatro oyunuyla, çok dilli bir gazete ve sergi ile sanatsal sonuçlar elde etmektir. Öğretmenler bu konuda eğitim materyalleri hazırlayacak ve onları kendi okullarına götüreceklerdir. Ayrıca kuruluş uzun süreli işbirliği ve karşılıklı ziyaretlere de açıktır.

15-17 yaş aralığındaki öğrenciler veya bu konuya ilgili kuruluşlar, öğretmenler daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

Veronika Detel
E-posta: info@aubiko.de
Telefon: +49 (0) 40/ 78805961 oder +49 (0) 176 9893 9718 
Faks: 040/356754704
Internet adresi: www.aubiko.de
Facebook: www.facebook.com/aubiko.de