Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Bosna Hersek'te Gerçekleştirilecek Politika Seminerine Katılmak İster misiniz?

Son Başvuru Tarihi :

AB-Avrupa Konseyi gençlik işbirliği ile, 28-29 Ekim 2015 tarihleri arasında Mostar, Bosna Hersek’te, Güneydoğu Avrupa’daki savunmasız durumdaki gençlerin sosyal dahil edilmesi üzerine gençlik politikası semineri düzenliyor. Uygulayıcılar (gençler, gençlik STK’larının temsilcileri, gençlik çalışanları, gençlik liderleri ve eğitmenler), araştırmacılar ve gençlik politika yapıcıları özellikle katılım için teşvik edilmektedir.

Bu seminerin odak noktası Batı Balkanlar (Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan) ve AB Üye ülkeleri Slovenya ve Hırvatistan’dır. Sektörler arası gençlik politikası ve gençlik politikası yapanlar, araştırmacılar, sosyal hizmetler, gençlik çalışanları, (gençlik) STK’ları gibi sosyal dahil etme ile ilgili alanlardan farklı aktörleri barındırmaktadır. Savunmasız durumdaki gençlerin sosyal dahil edilmesini desteklemekte gençlik politikalarının rolü ile ilgilenilecektir.

Toplamda 40 katılımcı için seyahat ve tam pansiyon konaklama AB-Avrupa Konseyi gençlik işbirliği bütçesinden karşılanacaktır.

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1PBdgUo

İlgilenen adaylar başvurularını 31 Ağustos 2015 tarihine kadar http://pjp-eu.coe.int/en/web/youth-partnership/open-calls adresi üzerinden yapabilirler.