Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Yılın Genç Avrupalısı 2016 için Adaylık süreci başladı!

Son Başvuru Tarihi : #

Yılın Genç Avrupalısı 2016 Ödülü için yıllık adaylık süreci başladı!

Avrupa’dan 18-26 yaş aralığında (2016 yılında 26 yaşından büyük olmamalı), gönüllü çalışmaları sayesinde insanlar  arasında anlayışa ve/veya Avrupa bütünleşmesine katkı sağlamış,insiyatif aldığını gösterebilen, sorumluluk duygusuna sahip ve bu sayede çeşitlilik içindeki Avrupa’da barışçıl bir birlikte yaşam sağlama fırsatını yakalamaya hazır gençler aranıyor. Schwarzkopf Genç Avrupa Vakfı, uluslararası anlayışa ve birleşmiş Avrupa için sıradışı katkılarından dolayı bir kişiyi ödüllendirmek ve buna ek olarak bu gençleri bu ideallerle yaşamaya devam etmeleri için teşvik etmek ve motive etmek istiyor.

Toplam ödül 5,000 Euro’dur. Bu tutar  Avrupa Parlamentosu üyesi veya başka bir Avrupa Kurumu ile 6 aylık bir stajı finanse etmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, bu tutarı Avrupa entegrasyonunu teşvik edecek bir proje kapsamında kullanmakta mümkündür. Bu tarz bir proje Schwarzkopf Vakfının  amaçlarına yönelik olmalı ve kabul edilmesi için Vakfın Yönetim kurulu tarafından onaylanmalıdır.

Eğer bu niteliklere sahip tanıdığınız genç bir aday varsa http://polls.eyp.org/young-european-of-year-nomination-form adresindeki online formu doldurarak gönderiniz.

Son başvuru tarihi: 30 Ekim 2015.

Daha detaylı bilgi için: http://schwarzkopf-stiftung.de/en/awards/junger-europaer-des-jahres