Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Hırvatistan'dan Gençlik değişimi Projesi Ortaklık Çağrısı

Son Başvuru Tarihi : #

“Gençlik Gazete Yazarı Akademisi” , genel anlamda gençlerin sosyal entegrasyonunun geliştirilmesini hedefleyen uluslararası bir gençlik değişim projesidir. Projenin özel hedefleri şunlardır:

1-Gençlerin medya araçlarını kullanarak pozitif sosyal değişimi sağlamaları için onları teşvik etmek

2-Gençlerin kendi yerel topluluklarında aktif katılım sağlamaları için onların bilgi, beceri ve yeterliklerini güçlendirmek

3-AB ülkelerindeki gençleri network kurmak ve deneyimlerini paylaşmak için teşvik etmek

Akademi, 14-23 Mart 2016 tarihleri arasında Pula (Hırvatistan’da) gerçekleştirilecektir ve katılımcılar aktif vatandaşlığa, vatandaş gazeteciliğine ve medya araçlarına ilgi duyan 20 genç olacaktır. Akademi yaygın ve resmi olmayan öğrenme tekniklerine dayanmaktadır (grup çalışmaları, saha çalışmaları, yaratıcı ifade  teknikleri ve yazma, tartışma, vb.)

Katılımcı profili:

  • Motivasyon sahibi
  • 18 – 30 yaş aralığında
  • Medya araçları hakkında temel bilgiye sahip
  • Günlük uygulamalarında fikirleri hayata geçirmeye hazır
  • 27 AB üye ülkesindenden birinde kurulumuş

Her bir kuruluştan 5 katılımcı (her STK’dan 3 bayan, 3 erkeğin katılımı tavsiye edilmektedir). Her ülkeden 20 katılımcıya ev sahipliği yapılması beklenmektedir.

Konaklama ve yeme-içme masrafları ZUM Kuruluşu tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar 30 Euro değerindeki katılım ücretini ödemekle yükümlüdür. Ayrıca seyahat sigortası da katılımcı tarafından karşılanacaktır.

Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru için: