Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Gençlik Politikası ve Gençlik Çalışmaları Semineri, Moskova

Son Başvuru Tarihi : #

3-6 Kasım 2015: Rusya Federasyonu Gençlik Politikası ve Gençlik Çalışmaları Semineri, Moskova, Rusya Federasyonu 

Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve Gençlik İşleri Federal Ajansı’nın desteğiyle, Rusya Ulusal Gençlik Konseyi ve Avrupa Konseyi Gençlik Birimi tarafından ortaklaşa düzenlenen seminer günümüzün toplum gerçeklerinin yanı sıra deneyim ve yaklaşımlardaki çeşitliliği de dikkate alarak Rusya Federasyonu’nda ve Avrupa Kültür Sözleşmesine taraf diğer ülkelerde gençlik politikaları ve gençlik çalışmaları alanında diyalog ve karşılıklı öğrenmeyi sağlayacak gerekli koşulların oluşturulmasını amaçlamaktadır. Ayrıca, bugünkü toplum gerçeklerini ve sorunlarını ve onların yaşam kalitesi ve gençlerin değişen ihtiyaçları üzerindeki etkisini ve gençlik politikası ve gençlik çalışmaları yeni yaklaşım ve uygulamalarının nasıl keşfedileceğini tartışmak için fırsat yaratacaktır.

Bu etkinlik, gençlik alanında Avrupa Konseyi ve Rusya Federasyonu arasındaki İşbirliği Çerçeve Programı 2014-2015 Eylem Planının bir parçasıdır.

Avrupa Kültür Sözleşmesi taraf ülke katılımcıları (Rusya Federasyonu hariç) 12 Ekim 2015 gece yarısına (CET) kadar başvuru yapmalıdır.

Daha detaylı bilgi için: http://bit.ly/1jK0BnH