Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Fransa'da bulunan Avrupa Radyo istasyonunda staj yapmak ister misiniz?

Son Başvuru Tarihi :

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve Nantes’te bulunan Avrupa Radyo istasyonu “Eur@dioNantes” stajyerler için çağrı yayınladı.

Euradionantes şu anda:

-25 Ocak 2016-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında staj yapacak, ana dili İngilizce olan ve çok iyi düzeyde Fransızca bilen Dil, Edebiyat veya Kültürel Çalışmalar öğrencisi olan 2 stajyer arıyor.
Adaylar, “Herkes için İngilizce” adlı günlük canlı programda talk show evsahibi olacaklardır.
-Ayrıca, 8 Şubat 2016-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında Nantes’te staj yapacak, Siyaset Bilimi, Gazetecilik veya Avrupa çalışmaları bölümünde öğrenci olan ileri seviye iki dile sahip (Fransızca), Avrupa konularına ilgili ve Yeni Avrupa Medya dünyasında resmi deneyim kazanmak isteyen stajyerler arıyor.

Stajyerlik için (Erasmus+) Üniversite veya Okul ile eğitim anlaşması imzalanması zorunludur. Stajyerler, her bir öğrencinin durumuna göre değişen Erasmus+ gibi Avrupa hibeleriyle tamamlanacak aylık yaklaşık 500 Euro civarında bir ödenek alacaklardır.

Stajyerler Fransız uzmanlar tarafından eğitilmek ve kariyerlerine dinamik Avrupa ortamında başlamak için benzersiz bir fırsata sahip olacaklardır.

İlgilenen adayların başvuru formunu, Fransızca olarak hazırlanmış CV ve niyet mektubu ile birlikte mümkün olan en kısa communication@euradionantes.eu adresine göndermeleri gerekmektedir. 

Daha detaylı bilgi için: http://www.euradionantes.eu/article/intgrer-la-team-europenne