Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Model Avrupa Birliği 2016 için Başvuru Yapmak İster misiniz?

Son Başvuru Tarihi : 04.01.2016#

Model Avrupa Birliği (MEU) 2016 başlatıldı.

Bu, her yıl Strazburg’da düzenlenen ve oldukça yetenekli ve motivasyon sahibi genç Avrupalıları bir araya getiren AB karar alma ve siyaset simülasyonudur. Katılımcılar 11-18 Nisan 2016 tarihleri arasında Strazburg, Fransa’da Avrupa Parlamentosu binasında Avrupa kurumlarının işleyişi hakkında ilk elden deneyim kazanma fırsatına sahip olacaklardır.

AB üye ülkelerden ve Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kosova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Rusya, Sırbistan, İsviçre, Türkiye ve Ukrayna’dan 18-26 yaş aralığında, Avrupa Kurumlarının işleyişi hakkında meraklı ve gerçek gibi bir simülasyonda aktif katılım sağlamak isteyen gençler en fazla 2 farklı rol için başvuru yapmaya davetlidirler ( birinci ve ikinci tercihleri için ayrı ayrı motivasyon mektubu göndermeleri gerekmektedir).

Roller:

-Avrupa Parlamentosu Üyesi (MEP)
-Avrupa Birliği Konseyi Bakanı
-Gazeteci
-Foto muhabiri, video muhabiri
-Lobici
-Tercüman (sadece 1. Tercih)

MEU 2016’daki Tartışma Önerileri şunlardır:

-Mevcut mülteci krizi Avrupa düzeyinde  sığınma hakkı ile baş etme konusunda bir başarısızlığı mı yoksa başarıyı mı göstermektedir?
-Avrupa Birliğinin tamamen yenilenebilir enerjinin kullanımı üzerine dayanması uygun ve arzu edilen bir şey midir?
-Avrupa Bütünleşmesi süreci ideoloji veya Pratik düşüncelerle mi yürütülmektedir? Tartışın

Seçilen katılımcıların Strazburg’a gidiş dönüş masrarflarını ve 150 Euro tutarındaki katılım ücretini (Strazburg’da konaklama ve kahvaltı ve öğle yemeği, sosyal etkinlikler ve şehir içinde ulaşım) kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

Başvuruları göndermek için son tarih: 4 Ocak 2016 

Daha detaylı bilgi için: http://meu-strasbourg.org