Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

7-9 Kasım 2016: 2016 Demokrasi Dünya Forumu, Strasbourg, Fransa

Son Başvuru Tarihi : 25.07.2016

“ Demokrasi ve eşitlik”-Eğitim önemli midir?” teması altındaki 5.ci forum gençleri, karar alıcıları ve kamuoyu oluşturan kimseleri dahil ederek  eğitim ve demokrasinin birbirlerini nasıl pekiştirdiğini yansıtırak yeni sosyal bölünmelerin risklerine hitap edecektir.

16-30 yaş arası genç katılımcılar, Avrupa Kültürel Konvensiyonunun 50 temsilciliğinden birinde yaşayan katılımcılar, sivil toplum demokrasi girişimlerine aktif olarak katılan kişiler, bir gençlik organizasyonu veya ağı ya da demokrasi üzerine çalışan informal bir gençlik grubu ve Demokrasi Dünya Forumuna katılmaya uygun  kişilere açıktır. Özellikle marjinal geçmişlerden gelen gençlere , azınlık kurum temsilcilerine ve gençlik hareketlerine öncelik verilecektir.

Katılımcılar:

  • Kendi STK/gönderici kurumlarından aldıkları destek yazısıyla beraber bir başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

  • YouTube’da 1 dakikalık başvuru formuna ekli linkle kısa bir video eklemelidirler

    Seçilen katılımcılar 5-7 Kasım 2016’da yapılacak olan Gençlik Eğitimine davet edilip  Avrupa Konseyi  ve onların gençlik çalışmaları hakkında bilgi edinerek birbirlerini tanıyacak, fikir geliştirecek, eylem planlayacak ve uluslararası eğitmenlerin rehberliğinde çalışacaklardır.

    Ortak dil İngilizce olacaktır. Konaklama ve seyahat masrafları Avrupa Konseyi tarafından karşılanacaktır.

    Son başvuru: 25 Temmuz, 2016 ,Avrupa saatiyle gece yarısı

  • Daha fazla bilgi: http://bit.ly/28P4oMh