Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

2017 Avrupa Birliği Modeli başlatıldı.

Son Başvuru Tarihi : 22.01.2017#

Katılımcılar 18-25 Mart 2017 Avrupa Parlamentosu’nun Strasbourg Fransa’daki esas merkezinde Avrupa kurumlarının nasıl çalıştı hakkında ilk elden deneyim kazanma şansı elde edeceklerdir.

Avrupa Kurumlarının nasıl çalıştığı konusuna meraklı olan ve bir simulasyonda yer almaya meraklı olan gençler iki rol için başvurmaya davetlidirler.

Kimler başvurabilir? 18-26 yaş arası EFTA ülkesinden: İzlanda, Liechtenstein, Norveç, İsviçre, Doğu Ortaklık ülkeleri: Ermenistan, Azarbeycan, Belarus, Gürcistan, Moldova, Ukrayna. Güney Akdeniz Ülkeleri: Cezayir, Mısır, İsrail, Ürdün, Lübnan, Libya, Fas, Filistin, Suriye, Tunus. Batı Balkanlar:  Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan. Rusya, Türkiye, Makedonya

Roller:Avrupa Parlamentosu Üyesi (MEP); Avrupa Birliği Konsey Başkanı, Gazeteci ;foto muhabiri; video muhabiri;lobici; tercüman (ilk seçenek).Katılımcıların en fazla iki rol için başvurması grekir. Hem 1.ci hem de ikinci tercihlerini belirten bir motivasyon mektubu yazmaları gerekmektedir.

Nasıl başvurulur?

Katılımcıların CV’lerini eklemesi, başvuru formu doldurmaları, motivasyon mektubu  yazmaları (250 kelimelik), bir kompozisyon sorusunu cevaplamaları gerekmektedir.

MEU 2017 müzakere soruları:

  • Üye ülkeler arasında artan işbirliği teröre seslenebilmek için daha etkili yolun anahtarı  mıdır?

  • İç pazarda komünüter işçiler Avrupa işçileri ile eşit hak ve garantilere sahip olmalı mıdır?

  • AB entegrasyonunda Brexit bir fırsat mı yoksa bir başarısızlık mıdır?

Seçilen katılımcılar Strasbourg’a ve Strasbourg’tan seyahat masraflarını ödeyip 150 Avro katılım ücreti yatırmalıdırlar.(kahvaltı, öğle yemeği, sosyal etkinlik ve şehir içi ulaşım giderlerini karşılayacak şekilde). İhtiyacı olnalara organizatörler Seyahat masraflarının 100 Avrosunu geri ödeyeceklerdir.

Bilgi: here.

Son başvuru: 22 Ocak 2017, 23:59 Avrupa saati

Bilgi: http://meu-strasbourg.org