Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Siz bir ara yıl mı planlıyorsunuz?

Son Başvuru Tarihi : 31.12.2017

Yeni kültürler keşfetmek, yeni diller öğrenmek, dünyadan insanlarla tanışmak istiyorsunuz fakat bunun için bütçeniz yok. İşte size yurt dışına çıkışta alternatif yollar için fikirler ve ipuçları :tips

Çalışarak seyahat etme 

WWOOF gönüllüleri tüm dünyadan organik çiftçiler ve yetiştiricilerle kontak kurmasını sağlar. Size şarap yapımı ve domuz yetiştiriciliği yardımınız için a gıda ve konaklama sağlar. Ev sahibi kurumların listesine ulaşmak için  £15 ‘lık üyelik ücreti vardır.

World packers. Yemek için Videolar hazırlama yeteneğinizin karşılığında Brezilya’da yemek ve konaklama imkânı elde edin. Bu “beceri karşılığında konaklama” türünün bir örneği olarak Wprld Packers’ı karakterize etmektedir. Seyahatçiler seyahat konfirme edildiğinde ücret öderler.

Au pair. Bir aileye çocuk bakımında yardımcı olarak karşılığında konaklama ve cep harçlığı elde edin. Hiç ücret ödenmez.

Workaway. Günde bir at çiftliğinde bir kaç saatliğine gıda ve konaklama karşılığında yardımcı olun. Ev sahibi kurumların listesine erişim için 29 Euro ücret ödeyin.

Summer Jobs web sitesi kamplarda, eğlence parklarında, tatil beldelerinde, ulusal parklarda, otellerde ve çevre kuruluşlarında mevsimsel pozisyonlar bulabileceğiniz bir yerdir.

World Nomads Scholarships size fotoğrafçılığı, yazmayı ve fim yapımını öğrenirken seyahat etme fırsatı verir. Kazananlar profesyonel hikâye anlatıcılarından öğrenme fırsatı yakalarlar. Burs 2 haftalık yemek ve seyahat masraflarını kapsar.

Evde oturma. Bir aile yurt dışına çıktığında evlerine, bahçeye bakıp köpekleriyle oynayacak birine ihtiyaç duyarlar. Siz bu kişi olabilirsiniz. Buna ev bakıcısı denir ve bu eve bakma karşılığında evde ücretsizoturma anlamına gelir. Bu bir tür kazan-kazan olayıdır. Bunun için platformlar: NomadorMindmyhouseTrustedhousesitters.

Gönüllülük

Avrupa Gönüllü Hizmeti, 2 hafta ila 12 ay arasında Avrupa ve ortak ülkelerde Partner Countries  17-30 yaş arasında herkese açıktır

EU Aid Volunteers (AB Yardım Gönüllüleri)  felaketten etkilenmiş bölgelerde insani yardım projelerinde gönüllü olmanızı sağlar.

European Solidarity Corps (Avrupa Dayanışma Gönüllüleri) gençlere gönüllü olmaları veya kendi ülkelerindeki veya yurt dışındaki projelerde çalışmalarını sağlayan yeni bir Avrupa Birliği inisiyatifi dir.

Diğer gönüllülük fırsatları:

Gençlik networkleri

Alliance of European Voluntary Service Organisations ( Avrupa Gönüllü Hizmeti Kurumları)

Association of Voluntary Service Organisations (Gönüllü Hizmetleri Derneği)

Cross-Cultural Organisation (Kültürlerarası Kurum)

GapGuru.com

Global Volunteer Network (Küresel Gönüllü Networkü)

GreatGapYears

Idealist.org

International Cultural Youth Exchange (Uluslararası Kültürel Gençlik Değişimi)

International Volunteer Programs Association ( Uluslararası Gönüllülük Programları Derneği)

OXFAM

Oneworld

Service Civil International ( Uluslararası Sivil Servis)

United Nations Volunteers (Birleşmiş Milletler gönüllüleri)

Voluntary Worker (Gönüllü çalışan)