Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Genç Ekonomistler Ödüllü Makale Yarışması!

Son Başvuru Tarihi : 01.06.2018

Dünya Ticaret Örgütü, genç iktisatçılar arasındaki, ticaret politikaları araştırmalarının ve uluslararası ticari işbirliğinin pekiştirilmesi konusunda yüksek kaliteli araştırmaları teşvik etmek amacıyla 2018 yılı makale yarışması çağrısını yayınlamıştır.

Başvuru sahiplerinin doktora derecesini tamamlamış olmaları, 30 yaşın üzerinde olması durumunda ise, tez savunmalarının üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Başvuru yapılan makalenin konusu ticaret politikaları ve uluslararası ticari işbirliğinin pekiştirilmesi ile ilgili olmalıdır.

Kazanan eser, Dünya Ticaret Örgütü yayınlarında yayınlanacaktır. Eser sahibi kişi ya da kişilere, 5000 CHF tutarındaki ödül, 2018 Ekim ayında Polonya’nın Varşova şehrinde gerçekleşecek olan, Avrupa Ticaret Çalışmaları Grubu’nun [European Trade Study Group(ETSG)]  http://www.etsg.org yıllık toplantısında ödül töreninde takdim edilecektir.

Makale; essay.award@wto.org adresine başvuru sahibinin(lerinin) özgeçmişleri ile birlikte ayrı ek belge olarak gönderilmelidir.

Ayrıntılı Bilgi: http://bit.ly/2CqQBgI

Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2018