Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

2017 Yılı Eurodesk Yıllık Değerlendirme Kitapçığı yayınlanmıştır!

Son Başvuru Tarihi :

Avrupa çapında Eurodesk gençlik çalışmaları hakkında fikir veren yıllık değerlendirme kitapçığı yayınlanmıştır. Kitapçıkta; yerel, bölgesel ve Avrupa boyutunda gerçekleştirilen Eurodesk etkinlik ve projeleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. 

 

Eurodesk Direktörü Audrey Frith, 2017 yılında geliştirilen stratejilerin Eurodesk bünyesinde fikir alışverişi ve danışma ile gerçekleştiğini belirtmektedir. Kitapçıkta; Eurodesk Ağı’nın Avrupa’daki gençlere daha kaliteli bilgi sağlamanın, sanal dünyada daha aktif olmanın yeniden tanımlandığı, Eurodesk Ağının kapasitesinin daha da gelişerek güçlendiği, diğer Avrupa kurumları ile işbirliğinin artığına vurgu yapılmaktadır.

 

2017 yılında 34 ülkedeki 1.098 temas noktası aracılığıyla 338.000'den fazla soruya cevap verildi, 613.000'den fazla yayın basıldı ve dağıtıldı. Ağ’ın sosyal medya takipçi sayısı 3.1 milyona ulaştı ve 10.8 milyon web sitesi ziyareti gerçekleştirilmiştir. Avrupa çapında gençlik çalışmaları kapsamında 2.300'ün üzerinde eğitim düzenlenmiş ve 40.0000’in üzerinde katılımcıya ulaşılmıştır.

 

Eurodesk Ağı’nın 2017 yılı faaliyetleri ile Avrupa Gençlik Portalı, Avrupa Gençlik Haftası ve Avrupa Dayanışma Mekanizması’na nasıl destek verdiği, “Time To Move” kampanyası, Eurodesk Ödülleri ve 34 ülkede yer alan Eurodesk Ağı hakkında da bilgi edinebilirsiniz.