Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Herkes için Dâhil Etme Eğitimi

Son Başvuru Tarihi : 04.02.2020

Avrupa Okul Öğrenci Birlikleri Organizasyon Bürosu (OBESSU), 19-25 Nisan 2020, Strazburg, Fransa’da gerçekleşecek "ENABLE - Herkes için Dâhil Etme Eğitimi!"  Çalışma Oturumu katılımcıları için teklif çağrısı başlattı.

Eğitimin amacı katılımcıların, öğrenicilerin ve gençlik liderlerinin özellikle engelli öğrenciler için yaygın ve örgün olmayan öğrenmeye dâhil etmek için eğitim metotlarının geliştirilmesine yönelik yeterliliklerinin arttırılmasıdır.

 

Özel hedefler:

● Dâhil etme, bağımsız yaşam, farklı yetenekler ve ilgili terimleri anlamak için ortak bir zemin oluşturmak;

● Avrupa Konseyi'nin engellilik konusuyla ilgili temel belgelerini kavramak;

● Farklı gerçekliklerden uygulama yapmak ve dâhil etme eğitimi için hareket eden öğrencilerin rolünü araştırmak;

● Katılımcı ülkelerin eğitim sistemlerinin dâhil edilme düzeyi ve Avrupa'daki okullarda dâhil etme eğitimi geliştirmek için kullanılabilecek uygulama havuzunun bir haritasını oluşturmak.

 

Kimler katılabilir?

35 yaşına kadar olan gençler;

● Avrupa Konseyi'ne üye 47 ülkenin sakinleri ve Avrupa Kültürel Sözleşmesine taraflar (Belarus, Holy See ve Kazakistan).

● Engelliler, bağımsız yaşam ve dâhil etme eğitimi alanlarında deneyim veya bilgisi olan motive katılımcılar.

● Katılımcılar, çalışma oturumunun ardından öğrendiklerini üye kuruluşlarında veya topluluklarında paylaşmaya istekli olmalıdır.

 

Çalışma oturumu İngilizce olacaktır.

 Son başvuru tarihi: 4 Şubat 2020, 23:59 CET.

 

PROJE DÖNEMİ

19/04/2020 - 25/04/2020

HEDEF ÜLKE

Fransa

UYGUN ÜLKELER

Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kazakistan, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Krallık

 

Daha fazlası için https://obessu.org/site/assets/files/2692/enable_call.pdf