Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa Gençlik Medya Günleri 2014

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Gençlik Medya Günleri 2014 için takım çağrısı: Avrupa Gençlik etkinliği ile ilgili Gençliğin Sesi raporu yayınlandı!

Avrupa Gençlik Medya Günleri 2014 özel baskısı: Avrupa Gençlik Basını işbirliği ile Avrupa Parlamentosu tarafından düzenlenen Gençliğin Sesi, Avrupa Gençlik etkinliği, AB ve yaklaşan parlamento seçimlerine ilişkin güncel konular üzerinde duracaktır.

Organizatörler, Strazburg, Fransa, 8-11 Nisan 2014’te gerçekleşecek olan Avrupa Gençlik Medya Günleri’nin basımını organize edecek takımın bir parçası olacak 20 genç gazeteci aramaktadır. Onlar on medya atölye çalışmalarını kolaylaştıracak ve etkinlik boyunca katılımcılara ve Avrupa Gençlik Basını organizasyon ekibine yardım edeceklerdir. Ayrıca, Avrupa çapında iletişimden ve etkinliği teşvik etmeden sorumlu olacaklardır.
Organizasyon ekibinin bir parçası olarak Avrupa düzeyinde medya ve siyaset dünyasına önemli bir bakış geliştireceklerdir. Aynı zamanda Avrupa çağında iletişim ağı geliştirme ve proje yönetimi becerileri kazanma şansı elde edeceklerdir. Avrupa Parlamentosu üyeleri, profesyonel gazeteciler ve uzmanlarla etkileşim, katılımcılar ve diğer takım üyeleri ile kültürlerarası değişimde bulunma fırsatları olacaktır. Gönüllü bir konumdur.

İdeal aday motive ve proaktif olmalı ve tercihen farklı kültürlerden gelen insanlar ile çalışmış olmalıdır. Gazetecilik geçmişi ve güçlü iletişim, takım ruhu ve organizasyon becerileri, çok iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Önceki Avrupa Gençlik Medya Günleri’ne ya da diğer Avrupa Gençlik Basın projelerine katılım bir artıdır.

Takım üyelerinin etkinlikten önce online olmaları gerekir ve takımın bir parçası olarak seçildikleri andan itibaren Avrupa Gençlik Medya Günleri’ne haftada birkaç saat ayırmalılardır. 7Mayıs’ta Strasbourg’da olmaları ve 11 Mayıs’ta oradan ayrılmaları beklenmektedir. Takım üyeleri 18-30 yaşlarında gazeteci, AB Üye Devletleri’nden birinin vatandaşı ya da yasal oturanı olmak zorundadır. Takım üyelerinin seyahat masrafları, etkinlikten 3-6 hafta sonra Avrupa Parlamentosu tarafından gerekli tüm belgelerin sunulması üzerine ödenecektir.

Avrupa Parlamentosu, projeye dâhil olan takım üyelerine Strasbourg’daki konaklama, yerel ulaşım ve yemek masraflarını kapsayacak şekilde 720 Euro ödeyecektir. Bu meblağ seyahat geri masraflarıyla birlikte ödenecektir. Takım üyelerinin kendi seyahatlerini düzenlemeleri gerekecektir.

Avrupa Gençlik Basını, Strasbourg’daki konaklamalarını ayarlayacaktır. Takım üyeleri, Avrupa Parlamentosu’na geri ödeme için talep edilen tüm gerekli belgeleri sağlamakla sorumludur. Dikkat: Strazburg’da yaşayan takım üyeleri için hiçbir masraf ya da seyahat maliyeti ödenmeyecektir.

İlgilenen adaylar başvuru formlarını
https://docs.google.com/a/youthpress.org/forms/d/1r-voCos2yTI7o2iQ8KiqFclGQy_AYxti5E9-cvsC8Bs/viewform
1 Mart 2014, 23.59’a kadar göndermelilerdir. Sorular "EYMD takım soruları" başlığı altında gönderilebilir: questions@youthmediadays.eu .

Daha fazla bilgi için:
http://www.youthpress.org/news/630-eymd-2014-special-edition-voice-of-youth-reporting-on-the-european-youth-event-call-for-team