Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nde Staj

Son Başvuru Tarihi : #


Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nde (ECDC) staj için bazı değişiklikler olmuştur. Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), yılda bir kez üç aydan dokuz aya kadar bir süre için staj düzenlemektedir.

Adaylar:
-AB Üye Devletleri’nin, aday ülkelerin veya İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç gibi ülkelerin vatandaşı olmalılar. Üye olmayan devletlerden sınırlı sayıda vatandaş da aynı zamanda kabul edilebilir.
-yükseköğrenimlerinin (üniversite eğitimi) ilk dönemini tamamlamış ve uygulamalar için bitiş tarihine kadar yüksek bir derece veya onun eşdeğerini elde etmiş olmalılar;
-ECDC’nin çalışma diline (İngilizce) dair iyi bir bilgiye sahip olmalılar; ek olarak başka bir AB dili bilgisi de bir kazançtır.
Avrupa kurum veya organında herhangi bir staj deneyiminden faydalanmış olamazlar (resmi ya da resmi olmayan, ücretli veya ücretsiz) veya bir Avrupa kurum ya da organında herhangi bir işi olamaz.

Merkez, aylık 1.445.15 EURO hibe ödemekte ve ikamet yerinden staj başında ve sonunda yapılan tüm masraflar için seyahat ödeneğini karşılamaktadır.

Son Teslim Tarihi: Her yılın 31 Ocak’ı.

Daha fazlası için:
http://www.ECDC.Europa.eu/en/aboutus/Jobs/Pages/Traineeships.aspx


Eurodesk veritabanı ([
http://eurodesk.eu/edesk/SearchDb.do?go=1&progId=EU0010000389&Show
] EU0010000389) buna göre güncelleştirilecaktir.