Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

EURES iş arama ağı

Son Başvuru Tarihi : #

Avrupa Komisyonu EURES iş arama ağını geliştirmeyi öneriyor. Bugün Avrupa Komisyonu, iş için yurtdışına çıkmaları gerektiğinde vatandaşların mümkün olduğunca en bilinçli seçimi yapmalarına yardımcı olan pan-Avrupa iş arama ağı EURES için yeni kurallar kümesi önermiştir.
Avrupa Komisyonu’na göre bir kez AB Bakanlar Konseyi ve Avrupa Parlamentosu tarafından kabul edilen önerisi EURES’e şunları sunmaktadır:
-özel istihdam hizmetlerinden gelenler de dâhil olmak üzere, EURES web portalın üzerinde AB’nde daha fazla iş olanağı sunar.
Tüm Avrupa’da iş arayanlar aynı iş olanaklarına anında erişebilirler ve kayıtlı işverenlerin geniş bir CV havuzundan onları işe almaları mümkündür.
-boş pozisyonlar ve CV ile otomatik eşleme yapmaktadır
-AB işgücü piyasası ve EURES üzerinden herhangi bir iş arayana veya işverene Birlik çapında temel bilgi vermektedir
-adaylara ve işverenlere yurtdışındaki yeni işte, işçilerin alımını ve entegre olmalarını kolaylaştırmak için hareketlilik destek hizmetleri sunmaktadır
-Üye Devletler arasındaki arta kalanlarda ve Ulusal işgücü azlığında, onların istihdam politikalarının integral bir parçasına hareketlilik kazandırarak koordinasyon ve bilgi alışverişini geliştirmektedir.

Daha fazlası için:
http://EC.Europa.eu/Social/Main.jsp?langId=en&catID=89&newsId=2014&furtherNews=Yes