Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

Macaristan ilkokulları iş ortakları arıyor

Son Başvuru Tarihi :

 

Herkese merhaba,

Zorunlu bir Erasmus+ partner araması olmasa da, bazılarınız (ya da ortaklarınız, dernekler v.b) Macar ilköğretim okullarının bir grubuyla işbirliğine merak duyabilir. Katılımlarını güçlendirmek, bağlantı kurmak ve hep birlikte öğrencilerin olanaklarını  geliştirmek amacıyla bana uluslararası projelere katılmak istediklerini söylediler.

İşte onlardan kısa bir tanıtım:

"KLIK" Macaristan Klebelsberg Enstitüsü Bakım Merkezi, Eğitim İlçeleri adını verdikleri, yerel makamlar aracılığıyla tüm devlet okullarının mesleki ve teknik çalışmalarını organize etmektedir.

İlçemiz, başkent Budapeşte'ye 60 km uzaklıkta, ülkenin ortasında bulunmaktadır. Kunszentmiklos ve çevresindeki 10 öncelikli okula etkin çalışma için ekipman ve diğer ihtiyaçların  tedariği tarafımızdan sağlanacaktır. Ayrıca, okullarımızda öğretim kalitesini önemseyen bir profesyonel eğitim uzmanımız vardır. Okulların kademeli gelişimi yanısıra, Macar kültürü ve Macar kırsal yaşam tarzıyla da ilgilenen, Avrupa'dan ortak okullar ve/veya yerel otoriteler bulmayı hedefliyoruz. Sürekli olarak dil, spor, kültürel programlar, öğrenci ve öğretmen değişim programları, eğitim uzmanı ve uzman ziyaretleri organizasyonları yapmamız için öneriler alıyoruz.

Ayrıca, yerel bakım ofisleri arasında bir işbirliği de istenilmektedir. Projeler , spor, bilim ve sanata özel yeteğini olan öğrencilerin yanısıra, uluslararası öğrenci değerlendirmelerinin gerisinde kalan öğrenciler için de kalkınma programlarının şemalarını oluşturabilir.

Özel proje planları ile ilgili olarak, çeşitli disiplinlerden öğrenciler için yarışmalar sisteminde çalışmak üzere gelecekteki ortaklarımızı davet edebiliriz. Macaristan'ın ve ortak ülkelerin doğal miras alanları projeler fikrini destekleyebiliriz. Aynı zamanda, sözde iş ortaklarımızın bir tanesine zaten başlamış olması ihtimaline karşın, her türlü faydalı programa açığız.

İş birliği ile ilgilenen organizasyonlardan haberdarsanız lütfen

Zoltan Gelencser

zoltan.gelencser@klik.gov.hu

+36 76 795 242  ile

 

ya da benimle irtibata geçiniz.

 

Sevgilerimle,

 

Gátfalvi Zsolt | Mr Zsolt Gatfalvi

 

Eurodesk országos koordinátor | Eurodesk national coordinator

 

NCSSZI - Erasmus+ Ifjúsági Programiroda | NIFSP - Erasmus+ Youth

National Agency

HU-1134 Budapest, Tüzér utca 33-35.

Tel: +36 1 237 6731, +36 1 237 6701

Fax: +36 1 237 6718

E-mail: zsolt.gatfalvi@ncsszi.hu, zsolt.gatfalvi@eurodesk.eu

URL: www.eurodesk.hu , www.yia.hu