Logo

Eurodesk İle Avrupa Fırsatlarını Keşfedin!

6-7 Mayıs 2014: Avrupa Semineri: Avrupa'daki gençler için kapsamlı hareketlilik

Son Başvuru Tarihi :

 

 

6-7 Mayıs 2014: Avrupa Semineri: ''Avrupa'daki gençler için kapsamlı hareketlilik: engelli veya yoksun bir geçmişi olan gençler için daha iyi fırsat hareketliliği'', Viyana, Avusturya

Seminer, Gençlik Kartı ile Gençlik Hareketlilik Avrupa Kısmi Anlaşması Konseyi faaliyetleri 2014 programının bir parçasıdır. Bakanlar Komitesi Avusturya Başkanlığı çerçevesinde gerçekleşir (15 Mayıs 2014'e kadar çalışan) ve aslında Avusturya Hükümeti'nin resmi programının bir parçasıdır.

 

Seminerin amacı:

-Sakatlık sebebiyle dezavantajlı ve imkanları kısıtlı gençlerin hareketliliği için engelleri değerlendirmek

-Hareketlilik önündeki engellerin kaldırılması için yaklaşımları belirlemek

-Gençlik kartlarının ve bilgisinin, kapsayıcı hareketliliğine daha iyi bir yaklaşım için potansiyel katkısını belirlemek.

 

Seminer hükümet temsilcilerine, gençlik çalışmaları organizasyonlarına, ajanslara ve gençlik hareketliliği ile ilişki olan akademik, politika ve uygulama ile bağlantılı birimlere yöneliktir. Seyahat masrafları, hükümet temsilcileri, Kısmi Anlaşma üye ülkelerinin temsilcileri ve Kısmi Anlaşmaya katılma niyetinde olanlar için karşılanmaktadır.

 

Başvuru için son tarih: 8 Nisan 2014

 

Tüm detaylar burada

http://www.coe.int/t/dg4/youth/Source/News&Calls/2014_Call_for_participants_Seminar_Inclusive_Mobility_Austria.docx mevcuttur.